Jaki jest stan powietrza? Wilgotność? Ciśnienie atmosferyczne? Siła wiatru – te i inne informacje wyświetlane są na nowoczesnej ledowej eko tablicy informacyjnej, która ponownie zawisła na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który znajduje się na rogu ulic Plebiscytowej i Jagiellońskiej w Katowicach. Ekran, który wrócił na swoje miejsce po ponad rocznej przerwie, jest jednym z najbardziej widocznych elementów w centrum Katowic.

Tablica wisiała na budynku przez lata, jednak ponad rok temu została zdemontowana przez jej właściciela, czyli WIOŚ. Pojawiły się głosy, że szkoda, że informacje wyświetlane na tablicy są ważne, a mijający ją ludzie przyzwyczaili się do jej obecności. Dlatego też podjęta została decyzja o ponownym zainstalowaniu ekranu na budynku WFOŚiGW.
- Wiele osób pytało nas czy tablica wróci na swoje miejsce, ale mało kto wie, że była ona własnością Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a Fundusz udostępniał tylko powierzchnię budynku. Inspektorat zdemontował tablicę, a ta obecnie zainstalowana jest naszą własnością. Będziemy na niej wyświetlali także ważne informacje dla Beneficjentów o aktualnych programach realizowanych przez Fundusz – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
Informacje na tablicy zmieniają się co kilkanaście sekund. Można z nich dowiedzieć się m.in. jaki jest aktualny stan powietrza, w tym: poziom pyłu zawieszonego, dwutlenku siarki i azotu, tlenku azotu i ozonu. Poza tym - jaka jest pogoda: temperatura, wiatr, ciśnienie i wilgotność powietrza. Podawana jest również data i godzina.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj