39-letni Sławomir Kosek zaginął w nocy z 22 na 23 czerwca. Po 17 godzinach zgłosiła to jego konkubina. Codziennie, od rana do zmierzchu, mężczyzny szukają mundurowi oraz cywile. Akcja zakrojona jest na szeroką skalę. Przez weekend chcą się w nią włączyć kolejne osoby.
Mieszkaniec Knurowa ostatnio widziany był w Rybniku, na przejeździe kolejowym w dzielnicy Kamień, przy ulicy Robotniczej. Rozmawiał z pracującą na przejeździe dróżniczką, prosząc ją o możliwość podładowania baterii w telefonie komórkowym. W dalszą drogę wyruszył około północy w poniedziałek, 22 czerwca i ślad po nim zaginął. Dróżniczka była ostatnią osobą, która go widziała.

Wcześniej karetka pogotowia zabrała 39-latka do szpitala, gdzie miał zostać na konsultacji. Odmówił jednak i wypisał się na własne żądanie.  

Dzielnica Kamień znajduje się blisko Knurowa, dlatego mężczyzna szedł do domu piechotą. Ponieważ była noc, mógł zagubić się na leśnym i podmokłym terenie. 

W poszukiwania zaangażowano spore siły. W akcji biorą udział policjanci z garnizonu gliwickiego i rybnickiego oraz komendy wojewódzkiej, strażacy zawodowi i ochotnicy z różnych śląskich jednostek, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza PSP w Jastrzębiu-Zdroju, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, cywile. Swój udział zapowiedzieli uczniowie knurowskiej mundurówki, harcerze, strażnicy leśni. 

Na miejscu pojawili się także policjanci z psami tropiącymi. Poszukiwacze wykorzystują drony i samochody terenowe. 

Jeśli i dziś akcja zakończy się niepowodzeniem, kolejna jutro oraz w niedzielę. 

Jeśli ktoś posiada informacje na temat knurowianina, proszony jest o niezwłoczny kontakt pod numery alarmowe 112 lub 997. Można też dzwonić pod numer komisariatu w Knurowie (47 85 90 500) lub policji w Rybniku (47 85 57 255).

(sława)

Galeria

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • knurowianin 2020-07-10 12:42:55
    Dalej szukają - facet jak kamień w wodę wpadł...
  • Claudia Klein 2020-07-13 19:56:00
    Witam i witam w Spotlight Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. Na pytania / pytania? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!