Sprzątając nasze przestrzenie, wszyscy czujemy się lepiej i mamy pewność, że dobre wibracje napływają w naszą stronę, co jest kluczowym składnikiem ogólnie zdrowego życia.

 Mając to na uwadze, świetnym sposobem na wprowadzenie dobrych wibracji i równowagi do Twojego domu jest zastosowanie feng shui w Twojej kawalerce, mieszkaniu, akademiku lub wynajmowanym mieszkaniu.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWOJE MIESZKANIE ZWRÓCONE JEST W KORZYSTNYM KIERUNKU

Kierunek Twojego mieszkania jest określony przez frontowe wejście do budynku mieszkalnego. Możesz również ustawić biurko w najbardziej korzystnym kierunku lub głowę skierowaną w korzystnym kierunku podczas snu. Zwróć uwagę na to, co otacza twój budynek mieszkalny, ponieważ wpływa to na jakość chi, które dostaje się do twojego mieszkania. Lepiej unikaj mieszkania w pobliżu takich miejsc jak szpitale, cmentarze, elektrownie czy wysypiska śmieci. Miejsca te zazwyczaj niosą ze sobą niezdrową energię i niestety jedynym lekarstwem feng shui na to jest wyprowadzka do lepszej lokalizacji. Odwiedzając stronę mamtoo przeczytasz więcej na ten temat.

POZYCJA DOWODZENIA

Zaaranżuj swoją sypialnię, salon i domowe biuro w tak zwanej "pozycji dowodzenia". W salonie oznacza to ustawienie sofy przy solidnej ścianie i możliwość zobaczenia drzwi bez znajdowania się w bezpośredniej linii z drzwiami. Znajdowanie się w bezpośredniej linii z drzwiami stawia nas na drodze "pędzącego chi", co może przyczyniać się do uczucia zmęczenia, braku koncentracji i niemożności zrelaksowania się.

W sypialni zagłówek łóżka powinien opierać się o solidną ścianę, a z łóżka powinieneś widzieć drzwi, bez otwierania drzwi bezpośrednio na łóżko. Łóżko powinno być dostępne z obu stron.

Jeśli pracujesz w domu, Twoje biurko powinno być ustawione pod kątem 45 stopni do drzwi, a Twoje plecy powinny być zwrócone w stronę solidnej ściany. Z biurka powinieneś widzieć drzwi. Czasami nie zawsze jest to możliwe. Jeśli możesz ustawić sofę lub biurko tylko naprzeciwko okna, spróbuj zainstalować ciężkie zasłony lub użyć parawanu, aby chronić plecy.

ODDZIELNE STREFY

Kiedy praca w domu stała się bardziej powszechna, wiele osób pracowało przy blatach kuchennych, kanapach, a nawet łóżkach. Z punktu widzenia feng shui należy unikać pracy z łóżka. Jeśli sypialnia jest jedyną przestrzenią, w której możesz pracować, stwórz oddzielne miejsca z dala od łóżka. Widok z biurka nie powinien być widokiem na twoje łóżko, ponieważ prawdopodobnie nie pomoże ci to w utrzymaniu snu i motywacji.

WPROWADŹ TROCHĘ ZIELENI

Rośliny wprowadzają żywe chi do przestrzeni. Rośliny, takie jak lilie pokojowe, palmy bambusowe i chińskie rośliny zimozielone, pochłaniają dwutlenek węgla, uwalniają tlen, a także mogą usuwać z powietrza substancje chemiczne, takie jak benzen, formaldehyd i trójchloroetylen.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj