W sobotę, 24 września o godz. 17 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Ewelinę Lisowską i Romana Polko. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł można kupić online na portalu KupBilet.pl

To już drugie takie spotkanie na bytomskim lodowisku, które wspieram. Rok temu zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Spotkanie obserwował komplet widzów, a drużyny pokazały dobry hokej i mnóstwo gagów. Tym razem beneficjentem spotkania będzie dziesięcioletni Kuba z Bytomia.

Pomoc dla Kuby

Kuba Goniwiecha cierpi na chorobę Niemanna-Picka, która jest nazywana dziecięcym Alzheimerem. Urodził się 3 października 2011 roku jako zdrowy chłopiec. Przez pierwsze trzy lata rozwijał się prawidłowo, jako samodzielny trzylatek poszedł do przedszkola. Wtedy jego rozwój się zatrzymał. Dzisiaj Kuba nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych. 

Ważne maskotki

Podobnie jak przed rokiem, apeluję do kibiców o przyniesienie na bytomskie lodowisko maskotek. Tym razem o maskotki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą pluszaki i wspólnie przekażemy je przedstawicielom organizacji.

Materiały partnera 

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj