Były rekordy. Do udziału w tegorocznym Półmaratonie Gliwickim zapisało się 839 osób, do marszu Nordic Walking - 91, do Gliwickiej Dychy - 488, a do biegów dla dzieci aż 471 uczestników. Widać, że impreza zyskała już markę i na stałe wpisała w jesienny kalendarz biegowych zawodów w regionie. Pomysł na trasę, a dokładniej jej start na rynku, a metę przy Arenie Gliwice, to również ciekawe rozwiązanie. Szczególnie, że po drodze była szansa zobaczenia najciekawszych kwartałów miasta.

Łyżką dziegciu w naprawdę interesującym wydarzeniu okazało się niedociągnięcie w przygotowaniu trasy. Czego efektem „było to, że przebiegliście kilkaset metrów dłuższą trasę niż wszyscy planowaliśmy. Co więcej, czołówka przebiegła trasę za krótką” - jak napisali organizatorzy w wyjaśnieniu i przeprosinach. Wyniki i pełne podsumowanie wydarzenia na stronie polmaratongliwicki.pl.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Bronek 2022-10-29 09:40:29
    Organizacja do bani i "po taniości". Jakoś w innych miastach maratony organizowane mogą być profesjonalnie. Na Orlickiego do dzisiaj jest przekreślony znak, tu i ówdzie wstążki foliowe wiatr tarmosi ....