24 lipca swoje święto obchodzili policjanci. W tym roku, wyjątkowo, w Gliwicach nie zorganizowano z tej okazji uroczystości – plany pokrzyżował koronawirus. 
Za codzienną służbę oraz nieustającą gotowość do działania podziękował funkcjonariuszom na specjalnym nagraniu generał Jarosław Szymczyk, pochodzący z naszego miasta komendant główny. 

Przypomniał przy okazji o przypadającym w tym roku szczególnym jubileuszu, mianowicie 95. rocznicy utworzenia policji kobiecej. Generał, który jest wielkim zwolennikiem zatrudniania kobiet w tej formacji, skierował w stronę pań mundurowych słowa uznania.

– Szanowne panie, dziękuję wam za wzorową pracę i umiejętne godzenie życia rodzinnego ze służbą – powiedział szef KGP.

Szymczyk dodał, że tegoroczne święto to podsumowanie pierwszego roku nowego stulecia polskiej policji i czas zaskakujący bardziej, niż można się tego było spodziewać jeszcze kilkanaście miesięcy temu. 

– Pandemia zmieniła świat, zaś pełna znaków zapytania rzeczywistość postawiła przed nami nowe wyzwania, którym musimy sprostać, jednocześnie realizując zadania dotychczasowe. Jestem przekonany, że nasi funkcjonariusze zdają ten egzamin w sposób najlepszy z możliwych. Doceniam odwagę i determinację, jaką wykazują, mimo zagrożenia własnego zdrowia – mówił Szymczyk. 

– Wasza rzetelna służba daje Polakom poczucie bezpieczeństwa. To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować formacją tworzoną przez ludzi, na których zawsze można polegać, bez względu na czas i okoliczności – dodał.

A my, jako redakcja „Nowin”, wszystkim mundurowym gliwickiego garnizonu, służącym w komendzie miejskiej i komisariatach na terenie miasta oraz powiatu – w Pyskowicach i Knurowie, dziękujemy za ciężką pracę, pełną poświęceń także w czasie pandemii, życząc awansów zawodowych, docenienia ze strony przełożonych z najwyższych szczebli, zwykłej ludzkiej wdzięczności, a także społecznego szacunku oraz zrozumienia trudnej służby. 

Dziękujemy, że czuwacie w Gliwicach i powiecie! 

(sława)

ZOBACZCIE PRACĘ GLIWICKICH STRÓŻÓW PRAWA W FOTOGRAFICZNYM SKRÓCIE - GALERIA

Galeria

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • mam pytanie 2020-07-29 15:18:53
  czy ten policjant co przez okno uciekał z komisariatu przy warszawskiej (prawdopodobnie trzeźwy) to też sukces?
 • Pałka 2020-07-29 20:51:44
  Tak się zastanawiam, czy kiedyś po przywróceniu praworządności, dzisiejszym "policjantom" nie będą obniżane emerytury za służbę dla reżimu? Tak się tylko zastanawiam ...
 • MOTTO 2020-07-29 22:44:36
  "Pomagamy i chronimy PiS"
 • Jan 2020-07-30 08:06:00
  Czy ci POpaprańcy zawsze muszą jątrzyć mową nienawiści.