Sławomir Tokarz, sierżant sztabowy z I Komisariatu Policji w Gliwicach, otrzymał od wojewody srebrną odznakę Zasłużony dla Województwa Śląskiego.
Powodów do wyróżnienia było kilka. Przede wszystkim funkcjonariusz robi wiele dobrego dla mieszkańców swojego miasta, Knurowa, szczególnie dla ludzi młodych. Stworzył klub Spartan, w którym szkoli w sztukach walki i wpaja miłość do sportu. W ten sposób propaguje wśród młodzieży życie wolne od uzależnień i patologii, za co wielokrotnie wyróżniany był przez miasto Knurów oraz powiat gliwicki. 

Sam Tokarz jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu. Instruktorem w muay thai i kickboxingu, trenerem drugiej klasy boksu. Ma tytuł instruktora taktyk i technik interwencji, dyplom z pedagogiki.

Jest też współautorem projektu „Klasa mundurowa”, realizowanego w II LO w Knurowie, uczy w „mundurówkach” w Gliwicach i Pyskowicach. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce. Wśród uczniów znany z propagowania wartości patriotycznych, zachęca i przygotowuje do pracy w służbach. To dzięki niemu wielu absolwentów jest dziś wzorowymi żołnierzami czy policjantami. 

Tokarz wykonuje olbrzymią pracę na rzecz kształtowania postaw młodych ludzi w duchu patriotyzmu. Mówi się o nim, że to człowiek pełen pasji i energii, którymi zaraża młodzież. 

Sam do policji wstąpił w 2008 r., trafił do grupy szybkiego reagowania w komendzie miejskiej. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii – za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations. Obecnie pracuje w śródmieściu Gliwic, w pierwszym komisariacie, w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. 

Srebrny medal od wojewody odebrał podczas sesji rady powiatu, 27 października. 
- Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się w tym zaszczytnym gronie. Choć wydaje mi się, że nie zasługuję na takie tytuły – mówił. - Obiecuję, że będę jeszcze lepiej wykonywał swoje obowiązki. Dostałem teraz niesamowitego „kopa” do działania.

Policjant dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu: kolegom i współpracownikom, żonie - za cierpliwość, zrozumienie i wsparcie w działalności społecznej. No i, rzecz jasna, młodzieży, jak sam powiedział – drogiej i bliskiej jego sercu. 

- Na koniec zacytuję Jana Pawła II, bo jego słowa przyświecają mi każdego dnia: wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali – mówił podczas uroczystości Tokarz. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj