To znakomita informacja (nie tylko) dla fanów bolesławieckiej ceramiki. Muzeum w Bytomiu to miejsce, w którym prowadzone są warsztaty ręcznego zdobienia ceramiki metodą stempelkową na podstawie oryginalnych wzorów bolesławieckiej ceramiki. Oferta warsztatów skierowana jest do grup szkolnych i przedszkolnych, ale także do osób dorosłych, które chcą twórczo spędzić czas z dziećmi lub we własnym gronie. To także doskonałe miejsce na zorganizowanie imprezy integracyjnej.

 

Trudno nie zakochać się w bolesławieckiej ceramice. Dlatego też Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu cieszy się ogromną popularnością. Stąd pomysł, aby powstały w Polsce kolejne takie miejsca. Pierwsze otwarte zostało w Lublinie. Teraz okazja do własnoręcznego ozdobienia wybranego naczynia – kubeczka, talerzyka czy miseczki i zabrania go do domu pojawiła się za miedzą, w Bytomiu. Miasto to nie zostało wybrane przypadkowo - to właśnie w Bytomiu znaleziono pierwsze ceramiczne naczynia, z których korzystali mieszkańcy naszego kraju!
 Muzeum Żywej Ceramiki Bolesławic w Bytomiu zaprasza wszystkich, bez względu na wiek.
Otwarte jest w tygodniu od 9-17, a w weekendy od 10-14.
Muzeum znajduje się w Bytomiu Miechowicach, przy ul. Stolarzowickiej 19 (I piętro, wjazd  na parking od ul. Kasztanowej).
W celu ustalenia terminu należy skontaktować się telefonicznie:

  • 885 520 228 – szkoły i przedszkola;
  • 885 525 254 – osoby indywidualne, rodziny;
  • 661 081 888 – przedsiębiorstwa i instytucje.

Wizytę można także zamówić on-line.
Zachęcamy do śledzenia aktywności Muzeum na jego facebookowym profilu www.facebook.com/ZyweMuzeumCeramikiBoleslawiecwBytomiu

Materiał partnera
 
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj