Jeden z najstarszych festiwali w Polsce będzie miał kolejną edycję w Gliwicach. Już 18 marca, w CKS Mrowisko (w klubie Spirala przy ul. Pszczyńskiej 85), zabrzmią gorące rytmy Winter Reggae.

Pierwsza edycja miała miejsce w 1985 roku, w legendarnym gliwickim klubie Gwarek. Co roku Festiwal przyciąga rzesze fanów, a na scenie pojawiają się gwiazdy i ich młodsi koledzy. W roku 2020 i 2021 festiwal przyjął formułę online, w tym roku otwiera się na publiczność.

Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na portalach społecznościowych i branżowych m.in. https://facebook.com/winterreggae.

Co znalazło się w tegorocznym programie?

O godz. 16.00 w sali teatralnej CKS Mrowisko (I pietro) zobaczyć będzie można historię jamajskiej muzyki w ruchomych obrazach. Prowadzący, Arkadiusz „Bozo” Niewiadomski sięgnie lat 60. (pierwsze teledyski) i stylowo przejdzie przez kolejne dziesięciolecia, w każdym znajdując po 3-4 piosenki warte odnotowania - jedne będą ważne, inne będą ikoniczne, trzecie będą ciekawostką…

Wstęp wolny.

O godz. 19.00 w Klubie Spirala zagrają:

BAKSHISH legenda polskiej sceny reggae, pierwszy koncert zagrali w roku 1982 i od tej pory regularnie pojawiają się na najważniejszych scenach klubowych i festiwalowych. W roku 2022 ukazał się nowy album zespołu „EGO”, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków. Jest to krążek wyjątkowy, bo wydany został w 40. rocznicę istnienia formacji.

PAPRIKA KORPS formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25. europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.

TABU  najpopularniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki reggae, zespół od lat związany z festiwalem. Na początku roku wszedł do studia by nagrać kolejny album. Możemy się premierowych nagrań spodziewać podczas występu w Gliwicach.

RAGGABARABANDA bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punku, ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, to w skrócie wizytówka zespołu. W roku 2022 zostali laureatem Czwórka Reggae Contest, konkursu organizowanego podczas Ostróda Reggae Festiwal, największej imprezy reggae w Polsce.

Po koncercie afterparty w wykonaniu:

DADDY BOZO & DR LOVE

Organizatorem jest ZIMA Records. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Politechnika Śląska.

Bilety w przedsprzedaży: 70,00 zł.

W dniu koncertu: 80,00 zł.

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj