Marysia Ziółkowska to wesoła dziewczynka. Ma radosne oczy i piękny uśmiech, kocha rodziców i brata Filipa, uwielbia piłkarza reprezentacji Polski – Krychowiaka (mówi nawet, że w przyszłości zostanie jego żoną), tęskni za szalonymi zabawami z kuzynkami, a sama lubi bawić się lalkami, misiami i klockami. Lubi też zupę pomidorową swojej babci Dany, koktajle z truskawek i, oczywiście, słodycze. Ma wiele marzeń, sześć lat i… guza mózgu, glejaka. 
Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Iskierka. Potrzebuje pilnie niemałych pieniędzy na leczenie, dlatego, by je zebrać, w parku przy ul. Chorzowskiej w Gliwicach zorganizowano bieg charytatywny. Wydarzenia nazwano „Glejaku, masz zakaz wjazdu” i przeszło ono najśmielsze oczekiwania organizatorów. 

Chętnych, by wziąć udział w biegu dla Marysi, było tylu, że zapisy zamknięto wcześniej. Udział wzięło prawie 700 osób, i mowa tu tylko o dorosłych. Dodatkowo pobiegła setka dzieciaków w różnym wieku. A to i tak nie wszyscy. Ci, którzy nie biegli, nie spacerowali, nie szli z kijami, wózkami i psami – kibicowali, a przy okazji zasilali puszkę Fundacji Iskierka. 

I tak już o godzinie 10.15 puszki były pełne (bieg zaczynał się dopiero o 11.00), a pieniądze wciąż wrzucano... 

W parku powstało nawet miasteczko biegowe, w którym, za „co łaska”, można było napić się herbaty, zjeść ciasto, pajdę chleba z pastą i różne smakołyki, a wszystko przygotowane przez wolontariuszy. Pomyślano również o najmłodszych – dla nich powstała dziecięca strefa. 

Chorej Marysi nie było, ale, wraz z rodzicami, połączyła się z uczestnikami za pomocą specjalnego łącza, więc wszyscy widzieli ją na ekranie telewizora. 

W niedzielę, 17 listopada, podczas biegu „Glejaku, masz zakaz wjazdu”, na leczenie sześciolatki zebrano aż 28 662 zł. W puszce znalazło się także 20 euro.

Rodzina dziewczynki i jej przyjaciele z całego serca dziękują wszystkim: organizatorom, przedsiębiorcom, wolontariuszom, biegaczom, kibicom. To niemałe przedsięwzięcie udało się zorganizować w niecałe dwa miesiące – tak szybko zmobilizowali się ludzi dobrej woli. W akcję zaangażowało się wielu darczyńców, którzy przekazali prezenty na losowanie. Bieg wsparło ponad 70 firm i osób prywatnych. 

(ms)

Marysię wciąż można wspierać
* Fundacja Iskierka, Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski 69 1050 0099 6781 1000 1000 0898
* zrzutka na https://zrzutka.pl/3btu4x
* 1% KRS 0000248546, cel szczegółowy: „Maria Ziółkowska”

Galeria

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Elizabeth Walter 2019-12-01 21:34:41
    Cześć, Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki dla swojej satysfakcji? Oferujemy kredyt w wysokości 3% dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców. Jesteśmy certyfikowani, zaufani, godni zaufania, wydajni, szybcy i dynamiczni oraz współpracujemy. udzielamy pożyczki długoterminowej na okres od 2 do 50 lat. Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i niedrogiej pożyczki, aby spłacić swój dług, założyć firmę lub z innego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pożyczki. Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez: E-mail: lendingtreegroupinc@gmail.com WhatsApp: +12134192419 Jesteśmy certyfikowani, niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.
  • Claudia Klein, 2019-12-02 20:10:17
    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują rozwiązania tego problemu, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje zawsze i wszędzie tam, gdzie jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!