"Pod kolor" w sieci już 21 czerwca (na kanale YT Teatru Miejskiego w Gliwicach). Spektakl będzie dostępny do końca kwietnia 2021, a jest on częścią projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. 

„Pod kolor / Under colour” jest autorskim spektaklem dla dzieci, w którym aktorzy eksperymentują z kolorem, kształtem, fakturą. Szukają skojarzeń słownych, budując proste komunikaty i dialogi. Ożywiają wszystkie formy, co stwarza nieograniczone pole do szalonej zabawy. To właśnie zabawa buduje narrację i dramaturgię spektaklu.

- Naszą przestrzeń tworzy abstrakcyjna konstrukcja z poduszek – wielkie kolorowe łóżko, po którym można skakać, można wylegiwać się w nim, odkrywać i rozbudzać wyobraźnię do nowych przygód. Odkrywamy kolor za kolorem. Poduszkę za poduszką. Niczym w wielkim, miękkim laboratorium zabawy. A pod każdą poduszką jest sekret. Nasz mobilny spektakl, którego struktura pozwala na przetwarzanie go w zależności od wieku widzów i granej przestrzeni będzie dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej -mówi Daniel Arbaczewski, reżyser spektaklu.  

Arbaczewski od lat podejmuje i tworzy w teatrze projekty i spektakle z pogranicza zabawy, sztuki, performensu, buduje razem ze swoimi małymi i dużymi widzami nowe kody językowe. Kody graficzne, teatralne, dźwiękowe.  - W naszej kolorowej zabawie sprawdzimy ile słów, dźwięków, gestów i…..poduszek wystarczy, żeby się dogadać - dodaje reżyser. 

Spektakl będzie dostępny także w sieci, w serwisie YouTube, na kanale Teatru Miejskiego w Gliwicach. A w nowym sezonie - spektakle na żywo w siedzibie teatru, gdzie najmłodsi widzowie będą mogli doświadczyć wszystkich teatralnych bodźców, których kamera, pomimo największych starań, nie jest w stanie przekazać.
 
scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
obsada: Iga Bancewicz, Antonina Federowicz, Rafał DomagałaSZCZEGÓŁY PROJEKTU NA www.teatr.gliwice.pl

Projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!  dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj