To nie są zajęcia survivalowe – to coś więcej. Instruktorzy, którzy służyli w wojsku i sprawdzili się w warunkach bojowych dzielą się swoją wiedzą, znacznie wykraczającą poza elementarną umiejętność przetrwania. Bo – jak udowadniają – nie tylko warto wiedzieć, jak rozpalić ognisko w lesie, ale też kiedy tego nie robić, aby nie stać się celem. Dzieci bawiąc – uczą, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dorosłym pokazują, jak się skutecznie bronić.

Zajęcia sprawnościowe i integracyjne – dla dzieci, młodzieży a przede wszystkim dorosłych!


Strzelanie z pędzącego samochodu

- to jeden z najchętniej wybieranych scenariuszy warsztatów strzelecko-taktycznych. W jadącym samochodzie znajdują się osoby pełniące określone funkcje – dowódca, kierowca, strzelec pokładowy (gunner), desant (ci, którzy na rozkaz opuszczają pojazd) . Uczestnicy poznają komendy,procedury. Dowiadują się, jakie zalety w warunkach wojny ma poruszanie się samochodem, a jakie ograniczenia. Wykonują również zadania bojowe – z jadącego samochodu ostrzeliwują cel lub grupę celów. Scenariusz może także obejmować dostanie się w tzw. strefę śmierci (czyli w obszar zagrożenia życia). Zajęcia pokazują, jak się wtedy zachować i jak się z tej strefy wydostać. Zajęcia dedykowane dla żołnierzy(funkcjonariuszy) których d-cy nie są w stanie zorganizować szkolenia na poziomie chociaż miernym.


Inne dzieci, inne dorosłych. Z dojazdem i na miejscu

Zajęcia prowadzone przez instruktorów z MSAPOL dostosowane są do wieku uczestników (od 10 roku życia w górę). Mogą stanowić znakomite warsztaty integracyjne, tak potrzebne zarówno w szkołach jak i w społeczności biznesowej. Uczą jak współpracować, jak wykonywać komendy i jak obserwować. Wbrew pozorom ta ostatnia umiejętność jest kluczowa – często pozwala przewidzieć bieg zdarzeń i odpowiednio się do nich przygotować.
W razie potrzeby instruktorzy dojeżdżają do klienta (w obrębie metropolii). Mogą też zorganizować zajęcia na swoim terenie, w Wilczy przy ul. Rybnickiej. Warto podkreślić, że w przypadku zajęć strzeleckich używane są repliki ASG, a amunicję stanowią kulki bio (nie plastikowe), które nie zaśmiecają środowiska.


Poza strzelaniem, zajęcia MSAPOL mogą obejmować:

Alarmowanie
Działanie na sygnały
Obronę przed bronią masowego rażenia
Przemieszczanie
Taktykę
Rzut granatem ćwiczebnym
Posługiwanie się technicznymi środkami łączności i sygnalizacji
Obserwację i wiele innych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.msapol.pl , fb/msapol ASG, pisząc na adres msapol@interia.pl lub dzwoniąc na numer: 513 001 662

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj