W grudniu, na krytej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów (16 lat) w pływaniu. Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników ze 104 klubów z całej Polski.  O tytuły rywalizowano w 17 konkurencjach indywidualnych oraz sztafetowych dziewcząt i chłopców. Nasze miasto reprezentował Sikret Gliwice.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. Ustanowiono aż trzy rekordy Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy z naszego miasta, którzy wywalczyli dwa medale w sztafetach: srebrny w wyścigu 4x200 m stylem dowolnym (Jakub Lewicki, Jakub Śliwka, Przemysław Plewka i Maciej Gabryś) oraz brązowy na dystansie 4x100 m stylem zmiennym (Jakub Paszek, Śliwka, Gabryś, Lewicki). Dwa brązowe medale indywidualnie zdobył Gabryś (100 i 200 m motylkowym), który indywidualnie okazał się najlepszym zawodnikiem ze Śląska. Trenerami naszych medalistów są: Wojciech Wiśniowicz i Tomasz Śliwka.

Oprócz wymienionych, kilku innych reprezentantów Sikretu zaliczyło udane starty (Marcin Wykręt, Weronika Morciszek, Weronika Fira, Nicole Pszczółkowska i Kewin Koziołek) i dlatego klub z Gliwic został zdobył wysokie 7. miejsce w klasyfikacji zespołowej mistrzostw.

Organizatorami zawodów, na zlecenie Polskiego Związku Pływania, był Śląski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach i oraz Sikret. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Gliwic.