Kolejne zwycięstwo w I lidze odniosły piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice. W minioną sobotę wygrały na wyjeździe z SPR Olkusz 28:26 (15:12).

Po pierwszych 13 minutach olkuszanki prowadziły dwoma bramkami (8:6). Dopiero od 22. minuty Sośnica zaczęła budować swoją przewagę bramkową, odskakując na cztery punkty. Miejscowe jednak walczyły i jeszcze przed zejściem do szatni rzuciły jedną bramkę. W drugiej połowie zespół z Gliwic utrzymywał cały czas prowadzenia. Finalnie spotkanie nasze szczypiornistki wygrały dwoma bramkami i zainkasowały 3 punkty. Sośnica po 16. kolejce utrzymuje się na 3 miejscu w tabeli i ma realne szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
 Skład: Wasak, Wolak – Kalińska, Walus (2), Tyszczak (4), Kulik (4), Markiewicz (1), Nimsz (2), Salisz (1), Zub (5), Krzysteczko, Szołtysek (3), Wyrzychowska (6).