Sensacyjnie zakończyło się spotkanie w I lidze grupy B piłki ręcznej kobiet. Prowadzące w tabeli SPR Sośnica Gliwice przegrało u siebie z ostatnią Zgodą Ruda Śląska 27:30 (19:14).
Mimo porażki nasza drużyna utrzymała pozycję lidera.

Zgoda w tym sezonie nie wygrała żadnego spotkania, ale raz jeszcze sprawdziło się powiedzenie, że derby rządzą się swoimi prawami. Od początku SPR kontrolowało grę w ataku pozycyjnym i za sprawą bramkostrzelnych Drażyk oraz Klich prowadziło po pierwszym kwadransie 10:5. Rywalki do końca pierwszej połowy nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie obrony gliwiczanek.

W drugiej odsłonie proste błędy techniczne gospodyń oraz niewykorzystane  rzuty karne spowodowały, że przeciwniczki mogły swobodniej przeprowadzać skuteczne kontry, zmniejszając systematycznie przewagę liderek. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem SPR prowadziło już tylko dwoma bramkami (27:25). Niestety, w ostatnich minutach nastąpiło zupełne załamanie gry gliwiczanek. Ambitne zawodniczki z Rudy Śląskiej szybko wykorzystały tę chwilę słabości i trzy minuty przed końcem rzuciły trzy bramki z rzędu, ustalając wynik na swoją korzyść.

Przed przerwą zimową nasz zespół zagra jeszcze jeden mecz. Będzie to spotkanie rozegrane awansem (9. kolejka). 5 grudnia zmierzymy się z SPR Olkusz.

SPR Sośnica: Wróbel, Mazurczyk, Ciesiółka, Drażyk 4, Walus 4, Golec 4, Smodis, Kostrzewska 1, Szołtysek, Pytlos, Klich 6, Reichel 4, Olejarczyk 3, Markiewicz 1, Wojciechowska, Wójcik.