Osłabione brakiem czołowych zawodniczek szczypiornistki SPR Sośnicy Gliwice minimalnie uległy w wyjazdowym meczu ChKS PŁ Łódz 27:28 (13:13).

Od pierwszych minut gliwiczanki zaczęły punktować w sprawdzonej taktyce z ostatnich spotkań, co dało pięciobramkową przewagę w 10 minucie.  Łodzianki mozolnie jednak zaczęły odrabiać straty i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 13:13. Drużyna z Gliwic szybko zdobyła przewagę w drugiej odsłonie, lecz końcówka spotkania to już była walka punkt za punkt. Decydująca o wyniku meczu ostatnia minuta była dramatyczna dla naszych zawodniczek. Rzut z drugiej linii Kostrzewskiej doprowadził wprawdzie do remisu 27:27, ale niestety rzut wolny w ostatniej sekundzie wykorzystały przeciwniczki i to one zatrzymały cenne 3 punkty. Do zakończenia I rundy rozgrywek został do rozegrania jeszcze jedno spotkanie zaplanowane w styczniu przyszłego roku z niżej notowanym w tabeli AZS-AWF Handball Wrocław.

Sytuacja przed rundą rewanżową nie jest jeszcze niepokojąca, jednak daleka od tej  spodziewanej u progu sezonu. Kluczowe jest wzmocnienie drużyny w środku rozegrania.  Dorobek zespołu z Sośnicy  po pierwszej rundzie (nie licząc zaległego meczu z Wrocławiem) to 9 punktów. Trzy zwycięstwa i sześć porażek daje na tę chwilę naszej drużynie 7 miejsce w tabeli.  Ewentualna wygrana z Wrocławiem, nawet w przypadku remisu i rzutach karnych, pozwoli na zakończenie rundy na planowanym przez sztab szkoleniowy 6 miejscu.

SPR: Wasak, Lessner, Reichel 6, Walus 7, Nimsz 6, Kostrzewska 3, Wyrzychowska 2, Wroniewicz 1, Smodis 1, Habla 1, Zub, Wach, Kulik, Widuch.