W pierwszym meczu rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej kobiet szczypiornistki SPR Gliwice przegrały z liderem tabeli - MKS Karkonosze Jelenia Góra 21:25 (14:10). Pierwszy gwizdek poprzedziła minuta ciszy pamięci Andrzeja Wójcika, zmarłego niedawno wieloletniego trenera oraz nauczyciela XI LOS w Gliwicach.
Pierwsza połowa spotkania to szczelna i dobrze zorganizowana defensywa naszej drużyny. Przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane. Dopiero od stanu 7:7 gliwiczanki zaczęły wykorzystywać błędy jeleniogórzanek i po kontratakach Walus oraz rzutach z drugiej linii Klich odskoczyły na 10:7. Potem dołożyły kolejne trafienia i na przerwę schodziły z zasłużonym prowadzeniem 14:10.

Po zmianie stron przyjezdne złapały właściwy sobie rytm i od stanu 15:11 zdobyły 6 bramek z rzędu. W kolejnych minutach powiększały przewagę. Przerwa na żądanie trenera naszej drużyny niestety nie przełamała złej passy. Brakowało skuteczności. Zaledwie sześć trafień po przerwie, z czego dwa w ostatnich trzech minutach, zmniejszyło tylko rozmiary porażki.

Jest jednak pozytyw sobotniego meczu - znaczna poprawa  taktyczna gry gliwiczanek. Miejmy nadzieję, że to może będzie zwiastun lepszych rezultatów w rundzie rewanżowej. Kolejnym rywalem SPR-u będzie UKS Dziewiątka Legnica.

SPR: Wróbel, Mazurczyk, Ciesiółka – Klich 5, Golec 5, Reichel 3, Walus 3, Drażyk 2, Pytlos 1, Kostrzewska 1, Olejarczyk 1, Smodis, Szołtysek.