Szczypiornistki SPR Gliwice pewnie pokonały na wyjeździe wyżej notowaną  UKS Dziewiątkę Legnicę 39:26 (18:12).
Pierwsza połowa to zupełna dominacja gliwiczanek. Już pod kwadransie prowadziły różnicą sześciu bramek! Podopieczne trenera Michała Boczka nie tylko były skuteczne, ale też bardzo zdyscyplinowane taktycznie, narzucając legniczankom swój styl gry. Dość powiedzieć, że przez 10 minut gospodynie nie były w stanie sforsować bramki przyjezdnych, pilnowanej przez znakomicie dysponowaną Monikę Ciesiółkę!

Na uwagę zasługuje też postawa w ataku Weroniki Klich, która po raz pierwszy zanotowało dwucyfrową skuteczność (10 bramek).

Cieszyć musi również efektywność gliwiczanek w rzutach karnych. Z 11 podyktowanych aż 10 wykorzystały! To rzadkość w meczach wyjazdowych naszej drużyny.

Zwycięstwo SPR pozwoliło mu na powrót na piątą pozycję, ze stratą zaledwie 3 punktów do wciąż trzeciej w tabeli Dziewiątki.

W kolejny spotkaniu gliwiczanki zagrają u siebie z Cracovią i będą zdecydowanym faworytem. Ten mecz rozegrany zostanie w pierwszy marcowy weekend w hali przy ul. Chorzowskiej.

SPR: Wróbel, Ciesiółka, Mazurczyk, Klich 10, Szołtysek 6, Drażyk 5, Olejarczyk 3, Reichel 4, Walus 4, Golec 3, Pytlos 1, Kostrzewska, Smodis 2, Markiewicz, Wojciechowska 1, Widuch.