W inauguracyjnym meczu II rundy sezonu 2019 / 20 I ligi piłki ręcznej kobiet efektowne zwycięstwo odniósł SPR Gliwice. Nasze szczypiornistki pokonały ostatni w tabeli TS MKS SAN Jarosław 34: 19 (19: 10).
Tylko przez pierwsze pięć minut zespół z Jarosławia starał się prowadzić wyrównaną grę, ale kiedy Walus zdobyła bramkę na 3: 2, gospodynie już do końca meczu nie oddały prowadzenia i zdobywały coraz większą przewagę.

SPR rozegrało bardzo dobre spotkanie. Grało szybko, dynamicznie, prezentowało wiele ciekawych rozwiązań taktycznych w ofensywie. Szczelna była też obrona z bramkarkami na czele. Błyszczała formą doświadczona Wróbel, która po półrocznym pobycie w Zgodzie Ruda Śląska, powróciła do Gliwic. Od razu pokazała wiele udanych interwencji, z obroną rzutu karnego włącznie. Dodać należy, że w sumie bramkarki SPR obroniły trzy karne!

W ataku – jak zwykle – brylowała Kostrzewska, która zdobyła 6 bramek. Dobrze zagrała również Golec zdobywając 5 goli. Szybkie i urozmaicone ataki Łuczyk oraz Pytlos, zakończone celnymi trafieniami (strzeliły po 4 bramki), zdobyły uznanie i oklaski kibiców.

W ostatniej, 60. minucie gry, SPR nie zwalniało tempa zdobywając jeszcze dwie bramki (Wojciechowska i Golec). Golec trafiła dosłownie w ostatniej sekundzie ustaliła wynik na 34: 19.

Zwycięstwo naszej drużyny mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby ta wykorzystała, szczególnie w drugiej połowie spotkania, kilka stuprocentowych sytuacji pod bramką gości.

Jedno jest pewne – zespół z Gliwic w tym spotkaniu pokazał, że jest w dobrej dyspozycji i może w kolejnych meczach znów walczyć o zwycięstwa.

Kolejne spotkanie SPR zagra 1 lutego w Kielcach. Przeciwnikiem będzie lider tabeli – Korona Handball.

SPR: Wróbel, Zizulewska – Reichel 1, Walus 3, Golec 5, Kostrzewska 6, Pytlos 4, Olejarczyk 2, Smodis, Markiewicz 1, Wojciechowska 2, Łuczyk 4, Zalewska 3, Klich 3.