Pierwsze zwycięstwo we własnej hali odniosły gliwickie szczypiornistki SPR Sośnicy Gliwice. Podopieczne trenera Michała Boczka w czwartej kolejce rozgrywek I ligi kobiet w grupie B pewnie pokonały Otmęt Krapkowice 29:17 (15:4).
Pierwsza połowa to totalna dominacja miejscowych. Dość powiedzieć, że do 12. minuty nie straciły one bramki (!), głównie dzięki fantastycznej dyspozycji bramkarki Dagmary Knapik oraz skutecznych kontrataków naszej drużyny.
Szczelna obrona Sośnicy zmuszała przeciwniczki do rzutów z dystansu, które nie dawały szans na zmniejszenie wyniku i po pierwszych 30 minutach wynik był adekwatny do skuteczności gospodyń - 15:4.
W drugiej połowie  trener Boczek wprowadził do gry wszystkie zawodniczki dając odpoczynek pierwszemu składowi. Zmienniczki nie zawiodły. Końcowy wynik na 29:17 ustaliła niezwykle skuteczna na środku rozegrania Aleksandra Salisz wybrana najlepszą zawodniczką meczu.
 Kolejnej wygranej naszej drużyny, po arcytrudnych 3 kolejkach, możemy spodziewać się już w przyszłą sobotę w Olkuszu, a w tę środę 27.10 gliwiczanki czeka kolejny sprawdzian w eliminacjach Pucharu Polski w Żorach.

SPR Sośnica: Knapik, Wasak, Łuczyk 6, Reichel 5, Walus 3, Wroniewicz 3, Markiewicz 3, Nimsz 2, Salisz 2, Wyrzychowska 2, Zub 1, Kulik 1, Podzimowska 1, Kostrzewska, Smodis, Klich.