W pierwszym domowym meczu bieżącego sezonu piłkarki ręczne Sośnicy Gliwice uległy spadkowiczowi z Superligi KPR Ruchowi Chorzów 18:40 (13:17).
Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu. Ambitne akcje w wykonaniu Aleksandry Salisz spowodowały, że Sośnica w 5. minucie prowadziła 3:0. Potem mecz się wyrównał i po kwadransie na tablicy wyników widniał remis 7:7. Ostatecznie Ruch wygrał pierwszą część meczu czterema bramkami.

W drugiej odsłonie gliwiczanki skoncentrowały się na ataku w środku pola, co nie przyniosło spodziewanych rezultatów w starciu z tak doświadczoną drużyną. Przyjezdne powiększały przewagę z minuty na minutę, umiejętnie rozrywając naszą obronę za sprawą swoich kołowych.Gliwiczanki próbowały rzutów z II linii, ale skutecznie wykorzystała to jedynie dwukrotnie Salisz i Marszałek.To nie wystarczyło do zniwelowania rekordowej różnicy bramek w tym spotkaniu.

Mimo że układ meczów w pierwszych trzech kolejkach jest bardzo niekorzystny dla drużyny z Gliwic, to mamy nadzieję, że wzmocnienia poczynione w ostatnich dniach przez zarząd klubu przyniosą spodziewany efekt. W trzeciej kolejce SPR Sośnica Gliwice zmierzy się na wyjeździe ze zwycięzcą I ligi ubiegłego sezonu MKS Karkonosze Jelenia Góra.

SPR Sośnica Gliwice: Knapik, Wasak, Salisz 8, Marszałek 3, Łuczyk 2, Walus 1, Wroniewicz 1, Reichel 1, Wyrzychowska 1, Podzimowska 1, Kostrzewska ,  Smodis , Kulik, Markiewicz, Nimsz, Klich.