Piast w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy przegrał w Szczecinie z tamtejszą Pogonią 0:1. Szkoda, bo nie był zespołem gorszym. Podopiecznym Waldemara Fornalika zabrakło skuteczności i odrobiny szczęścia pod bramką Dante Stipicy.
Pogoń na swoim stadionie jest bardzo mocna. Gospodarze przystąpili jednak do niedzielnej konfrontacji osłabienie brakiem swoim 4 czołowych zawodników (Damian Dąbrowski, Michał Kucharczyk, Alexander Gorgon, Rafał Kurzawa) i w tym można było upatrywać szansę dla Piasta.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Piast na początku przejął inicjatywę, ale nic poza rzutami rożnymi z tego nie wynikało. Pogoń skupiała się natomiast na ataku pozycyjnym. W 23. minucie niebiesko-czerwoni powinni prowadzić 1:0. Podanie z lewej strony sprytnie przepuścił Patryk Lipski, piłka trafiła do niepilnowanego Michała Żyry, nasz napastnik stojąc na 11 metrze fatalnie skiksował. Pogoń też miała okazję, ba zdobyła nawet w 7. min gola, lecz Jean Carlos w chwili uderzenia piłki był na spalonym. W 34. minucie Brazylijczyk wpisał się w końcu na listę strzelców, choć piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od pleców Jakuba Czerwińskiego, co kompletnie zmyliło Františka Placha. Piast był bliski wyrównania. Sam na sam ze Stipicą wychodził Żyro, ale Chorwat zdecydowanym wślizgiem ubiegł naszego zawodnika.

Na drugą połowę gliwiczanie wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani, przez co mecz zrobił się znacznie ciekawszy. Obie drużyny miały swoje okazje, wynik nie ulegał zmianie. Od 65. min Piast zaczął mocniej naciskać, świetnie między słupkami spisywał się Stipica. Najpierw kapitalnie obronił potężne uderzenie Kristophera Vidy, a 10 minut później jakimś cudem powstrzymał Alberto Torila. W doliczonym czasie gry mogło być 2:0, lecz strzał Sebastiana Kowalczyka z rzutu wolnego fantastyczną robinsonadą obronił Plach.

Piast swojej szansy na komplet punktów szukać będzie w meczu z Wisłą Płock, który zostanie rozegrany w Gliwicach już w najbliższą sobotę, 14 sierpnia. Początek o godz. 15.00.

Piast: František Plach – Martin Konczkowski, Tomáš Huk (84’ Ariel Mosór), Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek, Arkadiusz Pyrka (68’ Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Patryk Lipski (68’ Dominik Steczyk), Kristopher Vida (76’ Damian Kądzior), Michał Żyro (46’ Alberto Toril).