Tydzień temu piłkarze Piasta wrócili z urlopów i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Ten zacznie się w połowie lipca. Niebiesko-czerwoni przed poniedziałkowym wyjazdem na obóz do Arłamowa rozegrali w sobotę swój pierwszy sparing. Gliwiczanie łatwo ograli w Ustroniu tamtejszą IV-ligową Kuźnię 7:0.

Piast do przerwy prowadził 2:0, a gole zdobyli Kamil Wilczek (15. min) i Albert Toriil (36. min). Na drugą połowę wyszła już zupełnie inna jedenastka w połowie złożona z zawodników rezerw. Na murawie zameldowali się też rekonwalescencji: Miguel Munoz i Rauno Sappinen, a także debiutujący w barwach Piasta – Grzegorz Tomasiewicz, który przyszedł ze Stali Mielec. Młodzież wsparta przez kilku doświadczonych graczy ostro ruszyła do przodu i już w 47. minucie Sappinen podwyższył wynik na 3:0. To była dopiero zapowiedź strzeleckiego popisu. W 65. i 68. minucie na listę strzelców wpisał się Kristopher Vida, a w 75. i 79. minucie wynik spotkania ustalił młody napastnik Piasta - Gabriel Kirejczyk.
W drużynie Waldemara Fornalika wystąpili m.in. Toya Nakajima, Bartłomiej Jelonek i Piotr Liszewski z zespołu rezerw, Wiktor Preuss (ostatnio wypożyczony do Pogoni Siedlce) oraz 17-letni Oskar Leśniak (Stadion Śląski Chorzów, który podpisał z Piastem trzyletni kontrakt).
Zgrupowanie w Arłamowie potrwa do 29 czerwca. W kadrze na obóz znalazło się 28 zawodników: bramkarze: František Plach, Karol Szymański.Jakub Szmatuła, Bartłomiej Jelonek, obrońcy: Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomáš Huk, Jakub Holúbek, Tomasz Mokwa, Miguel Muñoz, Constantin Reiner, Aléxandros Katránis, Wojciech Kamiński, pomocnicy: Michał Chrapek, Kristopher Vida, Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley, Michał Kaput, Arkadiusz Pyrka, Damian Kądzior, Jakub Niedbała, Bartosz Łuczak, Oskar Leśniak, napastnicy: Alberto Toril, Rauno Sappinen, Kamil Wilczek, Gabriel Kirejczyk.