Piast Gliwice dokonał pierwszego w przerwie zimowej transferu. Tym nowym zawodnikiem drużyny z Okrzei został Szczepan Mucha. 18-letni napastnik podpisał kontrakt, który zwiąże go z drużyną z gliwickim klubem do 30 czerwca 2026 roku.

Mucha to jeszcze młodzieżowiec. Jego pierwszym klubem był Drzewiarz Jasienica, ale już jako 10-latek trafił do szkółki Rekordu Bielsko Biała. Jako 16-latek był już w kadrze pierwszego zespołu. Podczas bieżącej kampanii 18-latek z kontynuował dobrą passę. Szkoleniowiec przedstawiciela trzeciej ligi, Dariusz Mrozek, postawił na niego w 15 spotkaniach, w których ten sześciokrotnie trafiał do siatki. Jedną z bramek Mucha zdobył w starciu Pucharu Polski z ekstraklasową Pogonią Szczecin. Wówczas jego zespół odpadł z turnieju po rzutach karnych. Dobra forma perspektywicznego środkowego zapewniła mu powołania do kadry Polski U-19. Pod wodzą selekcjonera Marcina Brosza zgromadził już pięć występów. Nic więc dziwnego, że zwrócił uwagę włodarzy Piasta, którzy postanowili go ściągnąć do Gliwic.

– Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Jestem zadowolony z transferu i cieszę się, że dołączyłem do Piasta. W Gliwicach jest bardzo dobry trener i zespół, więc jestem przekonany, że to pomoże mi w rozwoju – powiedział Szczepan Mucha po podpisaniu kontraktu.

– Chcę się dalej rozwijać, a to może pozwolić mi zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Na pewno dam z siebie wszystko, aby jak najszybciej to osiągnąć. Już nie mogę doczekać się pierwszych treningów z drużyną – dodał nowy zawodnik Piasta.

Szczepan Mucha już miał okazję zadebiutować w barwach Piasta. Zagrał w sparingowym meczu przeciwko Karkonoszom Jelenia Góra.
(gm)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj