Piłkarze Piasta w miniony piątek przegrali szósty mecz w tym sezonie, ulegając na wyjeździe Cracovii 0:1. Nasz zespół wciąż zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.
Dwutygodniowa przerwa na reprezentację teoretycznie powinna była sprzyjać niebiesko-czerwonym. Urazy zdążyli wyleczyć Tomasz Jodłowiec i Jakub Świerczok. Kilka dni miał też na aklimatyzację w nowym środowisku ostatni nabytek Piasta - Michał Chrapek.

Na nic to się jednak zdało, skoro od początku sezonu piętą Achillesową drużyny z Okrzei jest skuteczność. Również pod Wawelem niebiesko-czerwoni pudłowali niemiłosiernie. Gospodarze gola zdobyli w 24. minucie, po karnym podyktowanym za faul Kirkeskova na Sadikoviću. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Amersfoort.

W piątek, 23 października Piast będzie podejmował u siebie Wisłę Płock. Początek o godzinie. 18.00. Mecz odbędzie się bez publiczności.

Piast: František Plach – Bartosz Rymaniak (68’ Tomasz Mokwa), Tomáš Huk, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov, Arkadiusz Pyrka (85’ Michał Rakowiecki), Patryk Sokołowski (68’ Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec, Sebastian Milewski, Michał Żyro (74’ Jakub Świerczok), Tiago Alves (75’ Michał Chrapek).