W trzecim rozegranym w tym sezonie meczu między Lechią a Piastem znów lepsi okazali się gdańszczanie, wygrywając po bramce Flavio Paixao 1: 0. A mogli wyżej, bo w pierwszej połowie Portugalczyk nie wykorzystał rzutu karnego.
O problemach kadrowych Lechii mówiło się całą przerwę zimową. Po kolei bowiem opuszczali Gdańsk kluczowi piłkarze. Dość powiedzieć, że w pierwszym meczu w tym roku trener Piotr Stokowiec miał do dyspozycji tylko 18 zawodników.

Przed starciem z Piastem ściągnięto aż pięciu nowych graczy, ale trójka z nich zasiadła na trybunach. W wyjściowym składzie znalazł się niespełna 16-letni Kacper Urbański.

Po bardzo dobrym spotkaniu z Zagłębiem Lubin wydawało się, że gliwiczanie ograją wreszcie Lechię i z przebiegu pierwszej połowy na to się zanosiło. To Piast był stroną dyktującą warunki, a Lechia, schowana za podwójną gardą, nie kwapiła się do ataku. W 23. minucie Patryk Tuszyński świetnie zagrał do Jorge Felixa, Hiszpan ładnie się złożył, uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił w bramkę.

Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w 32. minucie – po faulu Sebastiana Milewskiego na Conrado sędzia podyktował rzut karny.

Z 11 metrów strzelał Paixao, na szczęście dla gości trafił w poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą gliwiczanie stworzyli sobie trzy okazje, aby objąć prowadzenie. Najlepszą mieli w 44. minucie, gdy koronkowej akcji Milewski zagrał do Felixa – jego strzał zablokował jednak defensor gospodarzy.

Początek drugiej połowy do efektownych nie należał. Było więcej kopania po nogach, niż w piłkę. W 59. minucie trener Stokowiec ściągnął z boiska Urbańskiego, a w jego miejsce wpuścił nowego zawodnika, Łukasza Zwolińskiego. Trzy minuty później goście zostawili bez opieki w polu karnym Paixao, a ten okazji na zdobycie gola nie przepuścił. Strata bramki zmobilizowała gliwiczan do wysiłku, lecz brakowało już precyzji i szczęścia (Sokołowski, Felix, Hateley).

W tej sytuacji podopieczni Waldemara Fornalika musieli pogodzić się z pierwszą w tym roku porażką w starciu o ligowe punkty. Okazja do rehabilitacji już w najbliższą sobotę, 22 lutego. Niebiesko-czerwoni podejmować będą przy Okrzei Cracovię. Początek o godz. 20.00

Piast: František Plach – Bartosz Rymaniak, Uroš Korun, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek, Jorge Félix (86” Tomasz Jodłowiec), Patryk Sokołowski (80” Martin Konczkowski), Tom Hateley, Patryk Tuszyński, Sebastian Milewski, Piotr Parzyszek (64” Gerard Badía)