Piast Gliwice bezbramkowo zremisował z Górnikiem Zabrze w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Samo spotkanie rozczarowało. Piast oddał zaledwie dwa celne strzały, Górnik żadnego.

Przed rozpoczęciem spotkania piłkarze obu drużyn ustawili się za transparentem "Stop War" i flagą Ukrainy solidaryzując się w ten sposób z naszym wschodnim sąsiadem. Kibice z kolei w ostry i nieparlamentarny sposób wyrazili swoje niezadowolenie z wojennych poczynań Rosji.

W pierwszej połowie niewiele było ciekawych akcji. Piast miał wprawdzie częściej piłkę w swoim posiadaniu, ale niewiele z tego wynikało. W zasadzie w premierowych 45 minutach warte uwagi były tylko dwie sytuacje: strzał z wolnego Michała Chrapka obroniony przez golkipera Górnika (17. min) oraz akcja zabrzan i uderzenie Dariusza Pawłowskiego, które minęło słupek bramki Piasta (22. min). Ciekawiej było za to na trybunach. Efektowna, wielkoformatowa flaga z napisem „Moje miasto mój klub” rozpostarta została nad sektorami zajmowanymi przez najzagorzalszych fanów Piasta.

Po przerwie Piast wciąż miał optyczną przewagę nie było jednak groźnych sytuacji, za to dużo niedokładności w grze obu stron. Gliwiczanie mogli rozstrzygnąć mecz w 87. minucie, lecz uderzenie Jakuba Czerwińskiego świetnie sparował Daniel Bielica.

Piast: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Tomáš Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holúbek, Rauno Sappinen (65’ Tihomir Kostadinov), Tom Hateley, Michał Chrapek, Damian Kądzior (90’ Kristopher Vida), Kamil Wilczek (74’ Alberto Toril).

 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj