Piast odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i awansował na 10. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Tym razem niebiesko-czerwoni pokonali Śląsk Wrocław 3:1. Wszystkie gole padły w pierwszej części spotkania.

Od samego początku lepiej prezentował się Piast. Niewiele brakowało, a już w 8. minucie mógł objąć prowadzenie. Piłka po strzale Michała Chrapka trafiła w słupek, podobnie zresztą jak dobitka Kamila Wilczka. W 16. min gliwiczanie dopięli swego. Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Damian Kądzior skierował piłkę głową do siatki. Gospodarze wyrównującą bramkę zdobyli w 25. minucie. W polu karnym faulował Wilczek i sędzia wskazał na jedenastkę, którą na gola zamienił Fabian Piasecki. Piast odzyskał prowadzenie 10 minut później. Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu z prawej strony jeden z graczy Śląska tak niefortunnie dołożył nogę do piłki, że trafił idealnie pod poprzeczkę własnej bramki. Kolejnego gola miejscowi stracili w 45. min. W roli głównej wystąpił Wilczek, który położył 4 defensorów Śląska i wpakował piłkę do siatki.

Piast: František Plach - Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk - Martin Konczkowski, Tom Hateley, Michał Chrapek (67. Michał Kaput), Jakub Holubek - Kamil Wilczek (74. Alberto Toril), Rauno Sappinen (46. Arkadiusz Pyrka), Damian Kądzior.

W najbliższą sobotę, 26 lutego Piast w meczu derbowym podejmuje Górnika Zabrze. Początek spotkania o godz. 20.00