Trener Kazimierz Górski mawiał: „jak nie możesz meczu wygrać, to choć zremisuj”. Piast w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy bezbramkowo zremisował w Poznaniu z tamtejszym Lechem. Świetnie spisali się bramkarze obu drużyn.
Wynik 0:0 na pewno nie jest lubiany przez kibiców, ale nie można powiedzieć, że w tym meczu nic się nie działo. Były sytuacje podbramkowe, po których zarówno my jak i Lech mogliśmy zdobyć bramki – powiedział na pomeczowej konferencji Waldemar Fornalik.

Piast do Poznania pojechał osłabiony brakiem kontuzjowanych Tiago Alvesa i Jakuba Świerczoka. Początek spotkania należał do „Kolejorza” Już w 6. min Dani Ramirez uderzył z 16  metrów, świetną robinsonadą popisał się František Plach. Dodajmy, że była to pierwsza z kilku znakomitych interwencji Słowaka w tym meczu. Potem gra się wyrównała, a w 22. min Piast powinien prowadzić 1:0. Michał Żyro wykorzystał błąd Thomasa Rogne, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha, lecz jego podcinkę wyczuł Mickey van der Hart. Do odbitej piłki doskoczył Kristopher Vida, trafił w nogi holenderskiego golkipera. Była trzecia dobitka - Arkadiusza Pyrki z prawej strony, ale i ona uderzyła w nogi jednego z defensorów Lecha. Poznański bramkarz interweniował jeszcze raz, w 28. min. Strzelał Vida. Dziesięć minut później Jakub Kamiński sprawdził formę Placha. Słowak popisał się świetną paradą.

Po przerwie Lech podkręcił tempo, Piast mądrze się bronił. W 65. minucie gospodarze mogli zdobyć gola. Dani Ramirez zamykał dośrodkowanie z prawej strony, lecz jego uderzenie z woleja obronił jedną ręką Plach, przyklejając piłkę do słupka! Fenomenalna interwencja. I nie ostatnia. Popularny „Fero” nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam Mikaelowi Ishakowi, a końcówce Pedro Tibie i Kamińskiemu.

Bezbramkowy remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, a niebiesko-czerwoni już w piątek, 19 marca zagrają u siebie z Cracovią. Początek o godz. 18.00.

Piast: František Plach – Martin Konczkowski, Tomáš Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek, Arkadiusz Pyrka (61’ Sebastian Milewski), Patryk Lipski (89’ Gerard Badía), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (69’ Tomasz Jodłowiec), Kristopher Vida (61’ Dominik Steczyk), Michał Żyro.