Zmiany w pilchowickim samorządzie i gminnej spółce. Nowy skarbnik, przewodnicząca rady gminy i szefowa Pilchowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Mieszkańców jednego z okręgów czekają też przedterminowe wybory.
W czerwcu bieżącego roku świętowaliśmy dziesięciolecie naszej gminnej spółki - Pilchowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego – mówi Maciej Gogulla, wójt gminy. - Tak się złożyło, że ten jubileusz zbiegł się w czasie z zakończeniem jednej z naszych największych i zarazem najważniejszych inwestycji – nowoczesnej oczyszczalni ścieków na osiedlu Piaski. Niejako przy okazji nowy rozdział w swoim zawodowym życiu postanowił otworzyć prezes tej spółki – Adam Ciekański. Od lipca br. objął on funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Gliwicach. Tą drogą składam panu Ciekańskiemu serdeczne podziękowania za wszystkie lata pracy na rzecz naszej społeczności i życzę samych sukcesów.

Wakat po prezesie Ciekańskim przejęła Agata Mosiądz-Kramorz, dotychczasowa przewodnicząca Rady Gminy Pilchowice. Wybór ten pociągnął za sobą kolejne ruchy kadrowe. W związku faktem, iż radny nie może być członkiem władz zarządzających spółek gminnych Mosiądz-Kramorz złożyła rezygnację z pełnionej funkcji i koniecznym stał się wybór nowego przewodniczącego. Został nim dotychczasowy jej zastępca – Krzysztof Waniczek. Na jego miejsca rada powołała z kolei Genowefę Suchecką.

Skład osobowy Rady Gminy Pilchowice musi zostać uzupełniony, dlatego też, prawdopodobni jeszcze w tym roku, w Pilchowicach, w okręgu głosowania nr 6 (obejmującym ulice: Damrota, Dworcową, Dolną Wieś, Jasną, Pogodną, Promienną, Rolników, Sadową, Słoneczną, Spokojną i Tęczową) zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające.

Zmiany personalne objęły również urząd gminy. Rezygnację z funkcji skarbnika gminy złożyła Barbara Fojcik. Rada powołała od 1 września w jej miejsce Mateusza Tkocza, który w ostatnim czasie zastępował na stanowisku zastępcy wójta, przebywającą na urlopie macierzyńskim, Barbarę Fojcik. Ta wraca do pracy 2 listopada. (s)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj