Pilchowice jako pierwsza gmina na naszym terenie umożliwiła swoim mieszkańcom korzystanie z darmowej aplikacji EcoHarmonogram, która w łatwy sposób pozwala zarządzać domową gospodarką odpadami komunalnymi. Od 4 lat ta usługa jest dostępna w całej Polsce. Korzystają z niej duże miasta (m.in. Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Mikołów), małe gminy, związki międzygminne, a także firmy wywozowymi. 
Czym jest aplikacja EcoHarmonogram? To przede wszystkim nieocenione narzędzie w każdym gospodarstwie domowym. Przypomni nam, kiedy i jakie odpady mają być odebrane, jak je segregować, odpowie na większość trudnych pytań.
Aplikacja zawiera precyzyjne opisy co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników/worków, informacje o gminnym PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Z EcoHarmonogram dowiemy się co zrobić z odpadami niebezpiecznymi. Dzięki wyszukiwarce  mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi, gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad. 

EcoHarmonogram to również zbiór innych cennych informacji, np. wykaz aptek, do których można oddać przeterminowane leki, dowiemy się też jaka jest aktualna jakość powietrza w okolicy.

(san)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj