Trwa plebiscyt Polish Esport Awards. W kategorii „Inicjatywa sportowa w 2017 roku w esporcie” nominowano gliwickiego Piasta. To efekt dobrej współpracy sekcji e-sportowej z ekstraklasowym Piastem.
28 października 2017 r. w Gliwicach, w strefie VIP stadionu przy ul. Okrzei, rozegrano pierwszy mecz pokazowy w grę komputerową FIFA 18 pomiędzy reprezentantami Piasta Gliwice i Wisły Płock. Do rywalizacji stanęli: Bartosz „SeVeN” Majewski (Piast Gliwice Esports) oraz gracz Wisły Płock Esports – Tomasz „Bryke” Beczak.

 - Było to wydarzenie bez precedensu. Nigdy wcześniej kluby ekstraklasy nie zagrały ze sobą w takiej formule – mówi Michał Draczyński, menedżer ds. PR gliwickiego klubu. - Zapowiedzieliśmy wtedy, że nie będzie to ostatni taki pojedynek.  Gliwiczanie słowa dotrzymali i zorganizowali kolejny showmatch pomiędzy zawodnikiem sekcji Piasta Gliwice Esports Jakubem „Mrowinho97” Mrowickim, a reprezentantem Legii Warszawa eSports Michałem „Sroką” Srokoszem. Rywalizacja odbywała się przy okazji 20. kolejki Lotto Ekstraklasy i toczyła w trybie FIFA Ultimate Team.
Rozgrywkę transmitowano przez oficjalny kanał twitch gliwickiej sekcji. - Była to pierwsza w Polsce transmisja wideo na żywo przez internet z meczu w grę komputerową FIFA 18 – mówi dyrektor sekcji Mateusz Brzyżkiewicz. - W ten sposób Piast Gliwice rozpoczął pionierską działalność w zakresie webcastingu.

Te dwa wydarzenia, a przede wszystkim powołanie do życia organizacji e-sportowej E-Games, która zarządza sekcją Piast Gliwice Esports w głównej mierze przyczyniły się do nominacji Piasta Gliwice w plebiscycie Polish Esport Awards w kategorii „Inicjatywa sportowa w 2017 roku w esporcie”.

Głosowanie w plebiscycie trwa na stronie www.polishesportawards.pl  do 14 lutego 2018 roku. Głos może oddać każdy kibic klubu Piast Gliwice, fan sekcji Piast Gliwice Esports bądź sympatyk gliwickich inicjatyw sportowych w esporcie. Polish Esport Awards zakończy uroczysta gala na stadionie Legii Warszawa, która odbędzie się 15 lutego. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi Onet.

Zachęcamy gliwiczan do głosowania!
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Weronika 2018-03-17 23:38:38
    Dobry krok. Oddałabym swój głos. https://gamera.pl/polskie-imprezy-e-sportowe-sezonie-2018/