Pokazy i nauka tańca oraz przyśpieszony kurs projektowania kostiumów tanecznych to atrakcje, jakie czekają na klientów CH FORUM w Gliwicach 14 maja. Tego dnia scenę główną opanują Mistrzynie Polski Mażoretek z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Azaria” z Piekar Śląskich. Nie tylko będzie można zobaczyć fantastyczne popisy umiejętności mażoretek, ale także zapoznać się z rekwizytami, jakie wykorzystywane są w tym tańcu oraz przejść mini kurs.

Pompony i tak zwane batony, czyli pałeczki, a także flagi to rekwizyty, które kojarzą nam się z mażoretkami. Od 14:00 do 17:00 będzie można spróbować tańczyć, jednocześnie wykonując w rękach „piruety” z takimi rekwizytami. 

– Oprócz pokazów układów choreograficznych, przygotowałyśmy mini kursy tańca dla klientów galerii. Chcemy zachęcić do tej aktywności, a także pokazać, jak piękna i rozwijająca jest to forma. Elementy baletu, akrobatyki i gimnastyki sportowej w połączeniu z muzyką i pięknymi strojami przyciągają do naszego zespołu prawdziwe pasjonatki – mówi Natalia Kruk, trenerka i instruktorka, prezes UKS „Azaria” z Piekar Śląskich. 
Sceniczne stroje mażoretek to magia i feeria barw. W jaki sposób tworzy się kostiumy do poszczególnych układów tanecznych, opowiedzą przedstawicielki klubu „Azaria”. Dla najmłodszych przeprowadzą również warsztaty projektowania takich strojów. 

– Taniec towarzyszy ludziom chyba od zawsze. Budzi ogromne emocje zarówno u tańczących, jak i u tych, którzy go oglądają. Dlatego w sobotę zobaczycie wspaniale wykonane układy taneczne w różnych wersjach, bowiem będą to występy solistek, duetów i trio tanecznych. Na naszej scenie pojawią się też małe formy taneczne, czyli 7-osobowe grupy mażoretek, które w sumie zaplanowały 20 układów choreograficznych. Zapraszam na trzygodzinne święto tańca – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Uczniowski Klub Sportowy „Azaria” istnieje od 13 lat i każdego roku zawodniczki zajmują wysokie miejsca na podium na Mistrzostwach Polski Mażoretek. „Azarianki” są więc aktualnymi Mistrzyniami Polski w dyscyplinach: pompon sport układ sceniczny kadetki oraz baton sport solo i trio kadetki. Teraz wystąpią dla klientów CH FORUM.

– Co roku próbujemy swoich sił na Mistrzostwach Europy Mażoretek i tym roku, w czerwcu, wybieramy się do Zadaru w Chorwacji. Trzymajcie kciuki! – dodaje Natalia Kruk.
Tanecznym krokiem zapraszamy do CH FORUM!

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj