Tegoroczny, 19. turniej szermierczy Rybnik Cup był jednocześnie mistrzostwami Śląska młodzików. W gronie startujących 140 zawodniczek i zawodników nie zabrakło  reprezentantów Piasta, którzy wrócili z czterema medalami.

Ten najcenniejszy, bo złoty, w turnieju indywidualnym wywalczył Czcibor Partyka (na zdjęciu z trenerem Markiem Julczewskim). Na drugim stopniu podium stanął jego klubowy kolega Paweł Klytta. 
Również w turnieju drużynowym gliwiczanie pokazali się ze znakomitej strony, jako godni następcy Mateusza Nycza czy Damiana Michalaka. Aż ośmiu szpadzistów w niebiesko-czerwonych barwach stanęło na podium. Srebrne medale wywalczyli: Czcibor Partyka, Paweł Klytta, Filip Szuba i Łukasz Marzec. Jeszcze większe brawa należą się chłopakom z drużyny, która sięgnęła po brązowe medale. Byli to najmłodsi uczestnicy tych mistrzostw, z rocznika 2007. Prawo startu mieli więc po raz pierwszy w mistrzostwach Śląska. Walczyli w składzie: Bartek Kurowski, Franciszek Drobczyk, Paweł Gusta i Konstanty Kwiecień.

Jest to także duży sukces Sebastiana Majgiera. Młodzieżowy medalista mistrzostw świata, prócz tego, że sam startuje w zawodach dla seniorów, uczy dzieci fechtunku i jak widać,  z sukcesami.

– Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość – mówi Maciej Chudzikiewicz. – Z kolejnych ważnych zawodów wracamy z sukcesami. Bardzo nas cieszy, że ci najmłodsi sięgają po medale i to najcenniejsze. Mnie osobiście najbardziej jednak ucieszyło trzecie miejsce najmłodszej drużyny. Do nich bowiem należy przyszłość.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj