Sukcesem zakończyły się starania Gminy Pyskowice o pozyskanie unijnego dofinansowania na realizację projektu pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Pyskowicach”.
Wartość inwestycji przekroczyła 4 miliony złotych, a umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zagwarantowała 2,9 miliona złotych wsparcia.

Umowa na dofinansowanie została podpisana 16.04.2018r., a prace rozpoczęto w marcu 2019. Realizacja projektu, poprzez rewaloryzację terenu Parku Miejskiego, miała na celu stworzenie miejsca relaksu, odpoczynku, aktywnego spędzenia wolnego czasu, w którym organizowane będą imprezy kulturalne i sportowo-rekreacyjne. 

W ramach projektu, w Parku Miejskim poddano rewaloryzacji 5,24 ha terenów zielonych, wybudowano alejki spacerowe z elementami małej architektury, siłownię plenerową, wybudowano oświetlenie parkowe, grill-pointy. Ważnym elementem projektu jest również nowoczesny, doskonale wyposażony wybieg dla psów. W parku powstała ścieżka edukacyjna na specjalnie wybudowanej kładce z drewna modrzewiowego, dzięki której możliwe będzie prowadzenie zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży. 

Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej, Park Miejski w Pyskowicach zyskał nowe, wyraziste oblicze, a mieszkańcy Gminy i okolic zyskali kolejne, ciekawe i piękne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. 
Dobrze utrzymana zieleń miejska jest nie tylko ozdobą poprawiającą estetykę miejsca zamieszkania, ale ma niebagatelny wpływ na jakość życia mieszkańców, zmniejsza poziom zanieczyszczenia powietrza oraz redukuje hałas. 

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj