Sprawców zatrzymali sąsiedzi niedoszłej ofiary, w tym policjant. A my ostrzegamy i apelujemy o ostrożność. Ta para oszustów wpadła już w ręce policji, ale z pewnością znajdą się inni złodzieje. 
Do próby oszustwa i kradzieży doszło wczoraj, w czwartek 6 września, w bloku przy ul. Kołłątaja w Knurowie. Po osiedlu krążyła para Romów, którzy, chodząc od drzwi do drzwi, szukali starszych i samotnie mieszkających osób. Na szczęście zwrócił na nich uwagę jeden z lokatorów.

Mężczyzna poważnie zaniepokoił się, gdy zauważył, że Romowie weszli do mieszkania jego 80-letniej sąsiadki. Znając już zasady działania oszustów, od razu zadzwonił pod numer odpowiednich służb, a potem do innego sąsiada, z zawodu policjanta. 

Panowie wspólnie ruszyli do akcji. Zdążyli w ostatnim momencie - akurat wtedy, gdy oszuści próbowali z mieszkania starszej pani uciec. Zatrzymali ich i przetrzymali do przyjazdu policjantów z knurowskiego komisariatu.    

39-letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna, oboje z Bytomia, chodzili po bloku z zamiarem sprzedaży. Oferowali firany i koce w okazyjnych cenach. W przypadku 80-latki do lokalu weszła najpierw kobieta, a kiedy prezentowała knurowiance swój towar, do mieszkania, niepostrzeżenie, wślizgnął się jej
"biznesowy partner". Zaczął buszować po pokojach.

W pewnym momencie lokatorka zorientowała się, że w jej domu jest ktoś jeszcze. Wtedy para postanowiła nie ryzykować, zrezygnować z zamiarów kradzieży i uciec. Miała pecha, bo w drzwiach stanęli sąsiedzi. 

Śledczy podejrzewają, że ofiarą oszustów mogły już paść jakieś osoby. Wszystkich więc, którzy w podobny sposób zostali oszukani, a nie zgłosili jeszcze tego faktu policji, prosi się o kontakt z komisariatem w Knurowie, tel. 32 337 25 00.
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • byk 2018-09-14 16:11:40
    Ci nigdy nie chwycą się uczciwej roboty. Jak nie handel to żebry albo wróżenie.
  • Kasia 2018-09-15 10:23:23
    U nas tez chodzili.