Fantastycznym brzmieniem i zapadającymi w pamięć tekstami wprowadzą nas w „7 stan” i trafią do każdego z przesłaniem: „Chcę być sobą”! Nie zabraknie „Momentów”, bo to mężczyźni „Gotowi na wszystko”… Zespoły Feel i Baranovski, których utwory nie schodzą z radiowych list przebojów, będą gwiazdami otwarcia Nowego Centrum Gliwic – finiszu ponaddwuletnich prac po południowej stronie dworca kolejowego. Na muzyczną podróż z ich udziałem – 10 września w godz. 19.15–22.00 (parking nad tunelem Drogowej Trasy Średnicowej przy ul. Zwycięstwa) – zaprasza Miasto Gliwice.

Pochodząca z Katowic grupa Feel zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy dzięki chwytliwym tekstom, mieszance popu z mocnym rockowym pazurem, a także dzięki bardzo zadziornemu głosowi frontmana, Piotra Kupichy. W ciągu dotychczasowych 18 lat działalności zespół nagrał cztery płyty („Feel” 1–3, „Feel The Best”), zyskując ogromną popularność w całym kraju, okraszoną wieloma nagrodami muzycznymi, Fryderykiem, Telekamerą, Bursztynowym Słowikiem, Superjedynką i MTV Music Award dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Baranovski zadebiutował w 2018 roku singlem „Dym”. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy – złoty „Zbiór” i platynowy „Baranovski 2”, na których znalazły się przeboje „Lubię być z nią”, „Luźno” czy „Czułe miejsce”. Kilkukrotnie nominowany do Fryderyka wokalista w tym roku prezentuje zupełnie nowy album „Chcę być sobą”, owoc współpracy m.in. ze znanym pod pseudonimem DrySkull producentem Robertem Krawczykiem, który odpowiada za ostatnie przeboje Mroza.

W związku z koncertem gwiazd parking nad tunelem DTŚ (ul. Zwycięstwa) BĘDZIE ZAMKNIĘTY od godz. 17.00 w piątek 8 września do godz. 5.00 w poniedziałek 11 września! Zostanie tam ustawiona scena wraz z wyznaczonym miejscem imprezy masowej.
Osoby, które będą parkować w tym miejscu 8 września, proszone są o opuszczenie parkingu najpóźniej do końca dnia. PARKING ZASTĘPCZY przy ul. Armii Krajowej (za „IKAREM”) zostanie udostępniony BEZPŁATNIE od 8 września od godz. 18.00 do 10 września do godz. 24.00. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
 

10 września szykuje się niezapomniany muzyczny wieczór! Występy Baranovskiego i Feel poprzedzą atrakcje i niespodzianki dla mieszkańców, organizowane w różnych miejscach.

Skwer Europejski (godz. 15.00–18.30)
Muzyczno-taneczna podróż po Europie
W programie: największe przeboje Starego Kontynentu w wykonaniu młodych wokalistek z musicalu „Kongo” Teatru Capitol w Warszawie, „taneczne animacje” w europejskich klimatach (m.in. belgijka, hiszpanka, polka, grecka zorba), konkursy wiedzy o Europie, food trucki oraz fotobudka 360 stopni.
18.30 – oficjalne otwarcie
19.00 – udostępnienie dla ruchu kołowego odcinków ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego

Plac przed dworcem PKP (godz. 15.00–19.00)
Zrób to sam – warsztaty, gry i zabawy dla dzieci z motywem kolejowym i podróżniczym
Z myślą o najmłodszych zaplanowano: tworzenie pojazdów i pociągów z masy plastycznej PlayMais, kreatywne warsztaty z wykorzystaniem papieru i drewna, zabawy z ręcznie robionymi ekopuzzlami z motywem transportu, składanie modeli pociągów – prostszych w wersji dla maluchów i 3-wagonikowych, ozdobionych herbem Gliwic dla starszych dzieci, przygotowanie własnej przypinki i magnesu z motywem podróży i Gliwic, grę XXL „Koleją po Polsce”, malowanie kartonowych makiet – ekopociągów, strefę podróży muzycznej (warsztaty z instrumentami muzycznymi), budowanie kolejek z dużych, cienkich klocków, „gliwickie monidło” (możliwość wykonania zdjęcia). Nie zabraknie przejażdżek industrialną kolejką WATTMAN MINI EXPRESS, wzorowaną na amerykańskim pociągu z XIX wieku, a także stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach i licznych konkursów. Do wygrania będą wyjątkowe egzemplarze kultowej „Lokomotywy”, ufundowane przez Miasto Gliwice.

Kompleks biurowców przy ul. Piwnej – Bistro Huta Smaku (godz. 15.00–19.00)
Weź udział w grze terenowej „Spotkajmy się w Nowym Centrum Gliwic” – w pojedynkę lub w grupie! 
W grze mogą uczestniczyć pojedyncze osoby (pełnoletnie) lub grupy (w składzie grupy musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia). Uczestnicy będą mieli do zaliczenia kilka zadań znajdujących się w punktach zlokalizowanych w okolicy Nowego Centrum Gliwic. Zaliczenie będzie potwierdzane pieczątką na karcie, którą uczestnicy otrzymają na starcie. Do gry można przystąpić o dowolnej porze między godz. 15.00 i 18.30 – ważne, żeby do godz. 19.00 wrócić na miejsce startu z kompletem zaliczonych zadań! Wszyscy, którzy zaliczą komplet zadań, otrzymają drobny upominek od Miasta Gliwice. Szczegóły i regulamin gry są dostępne na profilu wydarzenia.

Plac Piastów (godz. 15.00–19.00)
Przejazd po Nowym Centrum Gliwic
Wsiądź do kolejki turystycznej lub meleksa i zobacz, jak zmieniają się Gliwice! Przystanek początkowy i końcowy – zatoka autobusowa na rogu placu Piastów i ul. Na Piasku. Odjazd – co pół godziny. Planowana trasa przejazdu obejmie: ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, plac przed dworcem PKP, Centrum Przesiadkowe przy ul. Składowej, ul. Tarnogórską, ul. Piwną, ul. Dworcową, ul. Wyszyńskiego i ul. Zwycięstwa. 

8. piętro BIPROHUTU – Stacji Gliwice, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 (godz. 15.00–19.00)
Mostostal Zabrze oraz Liceum Plastyczne w Gliwicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte warsztaty z rysunku i malarstwa pejzażowego (temat: krajobraz lub otoczenie miejskie, wykonywane z natury lub na podstawie fotografii). Zaprezentowana zostanie również m.in. wielkoformatowa kompozycja malarska przedstawiająca wybrane motywy Gliwic oraz wystawa prac uczniów „Obszary malarstwa: Tresna – Gliwice 2023”. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć panoramę Nowego Centrum Gliwic rozpościerającą się z okien 8. piętra BIPROHUTU – Stacji Gliwice!

Publikacja na zlecenie UM Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj