Pierwszą nominację  dla Teatru Miejskiego w Gliwicach przyznano w kategorii aktorstwo - rola męska dla Mariusza Ostrowskiego za rolę Zdzisława Najmrodzkiego w spektaklu „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” w reżyserii i według scenariusza Michała Siegoczyńskiego. Drugą,  również w kategorii aktorstwo – rola wokalno-aktorska dla Mariusza Kiljana za Sergieja Sznurowa w „Miłości w Leningradzie” w reżyserii i według scenariusza Łukasza Czuja.
 - I Kiljan, i Ostrowski to niepokojąco skuteczni teatralni wyjadacze, trzymający publiczność na krótkiej smyczy od początku do końca spektaklu. Obydwaj, choć każdy na swój własny sposób, mają  wyjątkową teatralną elan vital – napędową siłę, szczodrze użyczaną obydwu znakomitym spektaklom, w których stworzyli role nominowane do nagrody Złota Maska. Ale powiedzmy sobie szczerze, że i bez tych nominacji, bez tych nagród ich role są po prostu esencją dobrego aktorstwa — krwistego, zawadiackiego, uwodzicielskiego, zapadającego na długo w pamięć widza. Dlatego trudno było się nie spodziewać tych nominacji i nie są one dla mnie zaskoczeniem, ale przecież bardzo się z nich cieszę, a przede wszystkim dziękuję chłopakom, że pokazali na naszych deskach taką klasę – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach. 

„Miłość w Leningradzie” będzie można zobaczyć w marcu (21, 23, 24) na chwilę przed wyjazdem na Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (28, 29), zaś  „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” do zobaczenia w kwietniu (13, 14, 16).
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj