Już za tydzień, 15 stycznia 2017 roku WOŚP zagra po raz 25. Celem jest ratowanie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 na gliwickim Rynku. Rozstawią się tam stoiska organizacji pozarządowych i samorządu Politechniki Śląskiej, pojawią się motory z gliwickiego klubu WRM. Będą pokazy: działań służb mundurowych – Teams ASG Gliwice oraz judo w wykonaniu zawodników klubu Kata Guruma. Nie zabraknie słodyczy, napojów i ciepłej strawy z całego świata, które serwowane będą z food trucków. Odbędzie się całe mnóstwo ciekawych licytacji. Zagrają lokalni muzycy, wystąpią mażoretki Pantery. Gwiazdy 25. finału WOŚP w naszym mieście to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Cleo i legendarna kapela rockowa Rezerwat. Finał zwieńczy tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.

Będą też wydarzenia. Jednym z nich jest VI Bieg Orkiestrowy organizowany 15 stycznia przez Fundację Biegamy z Sercem. Weźmie w niej udział 1300 osób! Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a osoby startujące w przebraniu (nie w stroju sportowym) – upominek. W programie imprezy również: serduszko dla orkiestry oraz manekin challenge.

Orkiestrowe szaleństwo zaplanowano również m.in. w Centrum Handlowym Forum. Tam gwiazdę niedzielnego finału będzie zespół Future Folk, ze Stanisławem Karpielem-Bułecką na czele. Oprócz koncertu odbędą się także licytacje fantów, a przez cały dzień kwestować będą wolontariusze Orkiestry.

Zapraszamy na imprezę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowaną już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 32 w Gliwicach-Łabędach. Obędzie się ona w środę, 11 stycznia w godzinach od 16.00 do 20.00. W programie: nurkowanie z instruktorami w basenie, II Łabędzki Bieg po Ćmoku, porady dietetyka, zajęcia fitness, świąteczna zabawa karaoke, spektakl Teatru DoiDo, koncert niezapomnianych melodii na skrzypcach z akordeonem.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj