W gliwickiej księgarni Świat Książki ( ul. Zwycięstwa) 29 stycznia o godz. 17.30  spotkanie z Kamilem Kartasińskim. Przewidziano pokaz slajdów, a głównym tematem będzie książka "Odszukaj dziadka w...".

Z publikacji tej w prosty i przystępny sposób, dowiecie się państwo krok po kroku, jak i gdzie szukać informacji o przebiegu służby wojskowej swoich przodków i krewnych, jak wypełniać wnioski do konkretnych archiwów i innych kompetentnych placówek, oraz na jakie informacje i pomoc z ich strony można liczyć. Jak po prostu szukać o swych przodkach informacji i je odnaleźć. Publikacja zawiera informacje o najważniejszych archiwach polskich, brytyjskich oraz niemieckich, w których można odnaleźć dziesiątki danych o przebiegu służby wojskowej Polaków w burzliwym XX wieku.

Kamil Kartasiński jest historykiem, doktorantem Uniwersytetu Śląskiego. Autorem książki "Chłopak z Wehrmachtu. Żołnierz Andersa" (2018) oraz e-booka "Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy" (2016). Współautor książki "Wywieziono nas bydlęcymi wagonami" (2015). Współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Domem Współpracy Polsko - Niemieckiej.