W związku z pracami remontowymi torowisk przewoźnicy kolejowi wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy. Pierwsze pociągi pojadą według skorygowanego planu już w najbliższą niedzielę, 12 marca. Utrudnienia, które potrwają do 11 czerwca, dotyczą również połączeń ważnych dla mieszkańców naszego miasta. 
Szczególną uwagę w najbliższych tygodniach powinni wykazać pasażerowie linii Gliwice – Katowice – Częstochowa. Jak poinformowały Koleje Śląskie, na tej najbardziej obleganej trasie w regionie w terminie 29 kwietnia – 4 czerwca wystąpią poważne utrudnienia. 

Przez sześć kolejnych weekendów pociągi będą kursować według wariantowego rozkładu jazdy. Zmiany w planie połączeń wynikają z prac na odcinku Łazy – Dąbrowa Górnicza, gdzie remontowany będzie jeden z wiaduktów kolejowych. Roboty prowadzone będą tylko w soboty i niedziele. 

Dodatkowe utrudnienie na tej linii wprowadzą, w okresie 8 maj - 10 czerwca, prace związane z budową przejścia podziemnego i demontażem kładki dla pieszych na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Zmiany w rozkładzie dotyczą również popołudniowego pociągu nr 44080 z Gliwic (odjazd o godz. 14.10) do Zawiercia. Od 4 do 31 maja na odcinku Gliwice – Katowice będzie kursował w trybie przyspieszonym, zatrzymując się jedynie w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie Batorym. 

Zmiany w części rozkładu wprowadzają również PKP Intercity. W okresie od 4 do 23 maja pomiędzy Zabrzem i Gliwicami zamiast dwóch torów czynny będzie tylko jeden, co ma związek z remontem nastawni. 

- W związku z tym sześć pociągów Intercity codziennie pojedzie okrężną drogą przez Bytom, omijając Zabrze. Wydłuży to czas przejazdu o około 8 do 10 minut – informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Skorygowane plany połączeń są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach http://www.portalpasazera.pl i http://www.rozklad-pkp.pl
O utrudnieniach w kursowaniu pociągów informują także Koleje Śląskie –  na stronie http://kolejeslaskie.com i pod numerem telefonu 32 428 88 88 oraz drugi z przewoźników na stronie http://www.intercity.pl oraz pod numerem 19 757.

W najbliższy weekend, podczas wprowadzania zmian w rozkładach, na największych dworcach w Polsce do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj