Na 5 września miasto zaplanowało imprezę dla mieszkańców – „Aktywna obwodnica”. 
Zakończyła się budowa jednej z najważniejszych drogowych inwestycji w Gliwicach. Obwodnica zachodnia odciąży ulice w centrum, stanie się też wygodnym połączeniem pomiędzy dzielnicami. Do użytku kierowców oddany zostanie odcinek o długości 3,4 km, łączący ul. Rybnicką z Daszyńskiego, a na potrzeby miłośników jazdy na rowerze i rolkach – drogi serwisowe.


Na 5 września miasto zaplanowało imprezę dla mieszkańców – „Aktywna obwodnica”. Rozpocznie się o godz. 11.00, a w programie: zawody biegowe, zajęcia dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób jeżdżących na hulajnogach, amatorskie zawody w rowerowej jeździe na czas oraz rekreacyjny przejazd na jednośladach, zorganizowany we współpracy z Gliwicką Radą Rowerową. Od godz. 17.00 część drogi zostanie udostępniona rowerzystom, pieszym i spacerowiczom. Dzień otwarty zakończy się o godz. 20.00.
Ze względu na stan epidemii, we wszystkich konkurencjach musi być limit uczestników – 250 osób, a w rowerowej jeździe na czas – 150. W związku z tym obowiązują wcześniejsze zapisy.

Konkurencje:

– bieg na dystansie ok. 5 km (kategorie: kobiety i mężczyźni do 50 lat, kobiety i mężczyźni powyżej 50 lat)
– nordic walking na dystansie ok. 5 km (kategorie: kobiety i mężczyźni)
– slalom i sprawnościowy tor przeszkód dla osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach (bez rywalizacji, bez podziału na kategorie)
– rowerowa jazda na czas na dystansie ok. 6,5 km (kategorie: rowery szosowe i górskie, kobiety do lat 40 i powyżej 40, mężczyźni do lat 25, w wieku 26-45 lat i powyżej 45)

Harmonogram imprezy:

8. 00-17.00 rejestracja i wydawanie pakietów startowych oraz nagród w biurze zawodów
11.00 start biegu dla kategorii kobiet i mężczyzn do 50 lat
12.00 start biegu dla kategorii kobiet i mężczyzn powyżej 50 lat oraz zawodników nordic walking
13.30-14.30 slalom i zadania sprawnościowe dla osób na rolkach, deskorolkach i hulajnogach
15.00 rowerowa jazda na czas (start interwałowy)
17.00 otwarcie obwodnicy dla ruchu pieszego i rowerowego
18.00 wspólny rowerowy przejazd po obwodnicy organizowany przez Gliwicką Radę Rowerową, która zaprasza wszystkich rowerzystów niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji.

(ml/um gliwice)


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj