Czym jest Akademia Siatkarska Rudziniec? Zapewne Ci, których zrzesza ta organizacja, doskonale wiedzą o czym mowa. Jedno słowo. Przyszłość. Akademia Siatkarska Rudziniec to przyszłość, ogromny krok do przodu i spełnienie marzeń w jednym! Powstała ponad 2 lata temu jako organizacja przynależąca do Klubu Sportowego Rudziniec.

Jej głównym celem jest rozwój młodych talentów, wsparcie w doskonaleniu umiejętności i przygotowanie na wyzwania, jakie niosą ze sobą rozgrywki piłki siatkowej i jej poszczególne etapy. Jak wynika z najświeższych informacji, teraz wsparcie zostaje zasilone przez Nowego Partnera Akademii – Grupę Tauron - Marki w tym sezonie grają razem! 

Klub Sportowy Rudziniec sam w sobie istnieje już ponad 7 lat. Ma na swoim koncie już między innymi wywalczony w ubiegłym sezonie 2021/2022 - tytuł Mistrza Śląska i obecnie jest beniaminkiem rozgrywek II ligi ogólnopolskiej, w której na ten moment zajmuje wysokie, 4 miejsce. Swoimi dotychczasowymi osiągnięciami mógłby przyćmić niejedną drużynę z dłuższym stażem. 
Zarząd Klubu 2 lata temu zainicjował powstanie zupełnie nowej instytucji, jaką jest Akademia Siatkarska Rudziniec. Ta od samego początku cieszy się niesamowitym powodzeniem i na ten moment zrzesza już ponad 80 dzieci, w tym dziewczynki i chłopcy w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. W pierwszym sezonie 2021/2022 profesjonalna i wykwalifikowana kadra trenerska skupiła się głównie poświeceniu treningów na zapoznanie się z piłką siatkową, ruch, aktywność fizyczną, pierwsze techniki i ich utrwalanie, a wreszcie na oswojenie się z grą. W tym sezonie natomiast dzieci zostały podzielone na grupy ze względu na wiek - Kinderki, Minisiatkówka oraz Młodziczki, co ma ułatwić im szkolenie i doskonalenie się. 

Młodzi mają na koncie już pierwsze sukcesy zdobyte w turniejach Minisiatkówki, lecz nie zwalniają tempa i stale pracują nad dalszym rozwojem. 
Młody wiek i dziecięca energia to czas na odkrycie własnych umiejętności i talentów, wykształtowanie i utrwalenie w sobie świadomości, jak ważne jest ruch i aktywność fizyczna, jaki jest ich wpływ na zdrowie i kondycję. Nie jest to jednak wszystko, czego potrzeba, by taka organizacja jak Akademia mogła funkcjonować i piąć się wciąż wzwyż. Klub Sportowy Rudziniec, a w ślad za nim - Akademia Siatkarska Rudziniec bardzo cenią sobie wsparcie i współpracę. To te wartości najmocniej pomagają rozwinąć skrzydła, ukazać ich istotę i pielęgnować to, co najważniejsze. W duchu tych przekonań - nawiązała się wspaniała współpraca Akademii Siatkarskiej Rudziniec i energetycznego lidera – Grupę Tauron.
Spółka ta funkcjonuje na rynku już od 16 lat i jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Wsparcie ze strony Spółki jest kluczowe do osiągnięcia najwyższych celów. 
Wspólne działania Akademii i Grupy Tauron  mają na celu przede wszystkim rozwój talentów i umiejętności wśród dzieci, ich zdolność do działania jako zespół, ale też i rozwój ich indywidualności, które Partner umożliwia dzięki swemu wsparciu i otwiera drogę do spełnienia marzeń, kariery sportowej. W zamian za warunki do realizacji zadań, dzieci z Akademii będą dumnie reprezentować markę i promować jej logo oraz specyfikę działania. 

Osiągnięcia to jedno, wsparcie w drodze do nich - to drugie. Bardzo ważnym jest potrafić połączyć te dwa czynniki ze sobą, tak by przyniosły zamierzony skutek, ale i pomogły krzepić wyznawane wartości, w duchu których podejmowane są wszelkie działania, a wszystko z korzyścią dla nas samych i naszego rozwoju.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj