Od 19 grudnia w Knurowie Szczygłowicach działa nowa przychodnia. Pacjenci przyjmowani są przy ul. Stanisława Staszica 1.
Przychodnia nr 3 zajmuje wyremontowane pomieszczenia w dyspozycji Miejskiego Zespołu Gospodarki Lokalowej i Administracji. Nie jest dużym ośrodkiem. Świadczy podstawową opiekę zdrowotną dla dzieci i dorosłych. Posiada również gabinet zabiegowy.

Dotychczas przychodnia mieściła się w położonym nieopodal budynku przy alei Piastów. Stara siedziba, m.in. z nowymi standardami przyjmowania i leczenia pacjentów oraz przepisami przeciwpożarowymi, nie nadawała się już jednak do użytku. Nieruchomość nie dawała również możliwości przebudowy pod kątem dostosowania do współczesnych wymogów.

Adaptacja pomieszczeń przy ul. Staszica kosztowała 465 tys. zł. Prace obejmowały także dostosowanie budynku ze względu na osoby niepełnosprawne. Pieniądze w znaczącej większości – 435 tys. zł – pochodziły z budżetu powiatu gliwickiego, do którego należy przychodnia. Pozostałą część pokrył Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie, który odpowiada za leczenie ambulatoryjne na terenie miasta. 

Przychodnia nr 3 jest jednym z pięciu ośrodków prowadzonych przez ZOZ. Nowoczesną i funkcjonalną siedzibę dostała w ostatniej kolejności. Tym samym na niej zakończyła się modernizacja tego obszaru służby zdrowia w Knurowie.

(pik)      Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj