Bardzo udana dla zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice była miniona niedziela. Drużyna podzielona na dwa zespoły wystartowała w kryterium ulicznym w Rydułtowach i zawodach MTB w Spytkowicach.
 
W Rydułtowach w pierwszoplanowych rolach byli zawodnicy z Gliwic. W wyścigu szkółek kolarskich zdecydowane zwycięstwo odniósł Kacper Misiak, na trzecim miejscu finiszował Adrian Pysik, uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 z Sośnicy,  debiutant w tego rodzaju zawodach. W kategorii żak zwyciężył lider śląskiego rankingu Bartosz Marut, trzeci był Łukasz Wawrzacz, a siódmy Emil Sokoliński. W wyścigu młodzików tradycyjnie świetnie radził sobie Adam Suliga – wygrał większość punktowanych okrążeń i cały wyścig. Michał Waloszek był piąty, Mikołaj Skrzydło siódmy, a kolejny debiutant, Michał Konarski, 14. W rywalizacji juniorów młodszych osamotniony Bartosz Troszok musiał uznać wyższość dwóch rywali i stanął na trzecim stopniu podium. Na „pudło” w wyścigu masters wszedł również Andrzej Misina. Jedyna nasza zawodniczka ścigająca się w Rydułtowach, Asia Bączkowska, wśród młodziczek uplasowała się na siódmym miejscu.

W Spytkowicach rozegrano pierwszą serię wyścigów MTB Pucharu Szlaku Solnego, była to zarazem kolejna eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla juniorów młodszych. Miło nam donieść, że w finałach olimpiady wystąpi trzech zawodników z Gliwic. Kwalifikacje wywalczyli trenujący indywidualnie Piotr Śliwiński, który był trzeci, Antoni Olszar (drugi) i Kacper Wawrzacz (dziewiąty). W Spytkowicach ponadto startowali Franciszek Olszar, drugi w rywalizacji żaków i Dawid Jona (piąty w elicie mężczyzn).
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Grupa Kolarska Gliwice zaprasza na zajęcia szkółki kolarskiej dziewczęta i chłopców urodzonych w 2004 roku i młodszych. W planie szkółki wycieczki rowerowe oraz przygotowania do Nutella Mini Tour de Pologne.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj