Katarzyna Panfiluk, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, walczy o miano Króla Wypieków w popularnym programie telewizyjnym „Bake off. Ale ciacho!”.
W marcu w programie II TVP rozpoczęła się druga edycja kulinarnego show, uchodzącego za najbardziej apetyczny program na polskiej antenie. Każdy z odcinków pierwszej edycji śledziło średnio 1,5 miliona widzów. Przez 10 tygodni 12 uczestników – najlepszych cukierników amatorów z całej Polski – rywalizuje w nim o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych. Wśród nich są m.in. kosmetolożka, artystka plastyk, urzędniczka, gospodyni domowa, handlowiec, uczeń liceum i właśnie Katarzyna Panfiluk, która na co dzień uczy informatyki w ZSZ nr 2 w Knurowie.

W programie uczestników opieką otaczają Marcelina Zawadzka – dziennikarka telewizyjna, gospodyni programu „Pytanie na śniadanie”, laureatka tegorocznej Telekamery i Miss Polonia 2011 oraz Dorota Czaja – tancerka i aktorka znana m.in. z serialu „Tancerze". Przewodnikiem po świecie słodkich wypieków jest Robert Makłowicz. 

W tej edycji „Bake off. Ale ciacho!” królują lekkie wypieki, idealne na wiosenne przyjęcia. Uczestnicy mierzą się z ciastami wielkanocnymi i tortami okolicznościowymi. Ocenia ich jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobywa tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, który został oceniony najniżej, odpada. 

Program odkrywa pasje kulinarne Katarzyny Panfiluk. Nauczycielka wraz z mężem prowadzi kwatery agroturystyczne. Jest mamą dwóch córek: piętnastoletniej Oli i dziewięcioletniej Marysi. Gotowanie dla gości, a także rodziny i przyjaciół, jest dla niej wielką przyjemnością. Najczęściej serwuje placki, naleśniki, chałki, pielmieni, bułeczki, chleby i ciasta. Dodatkowo na stole pojawiają się tradycyjne potrawy regionalne oraz domowej roboty wędliny, przygotowywane przez jej męża.

Najbliższe wydanie programu „Bake off. Ale ciacho!” z udziałem Katarzyny Panfiluk w poniedziałek, 20 marca o godz. 21.45 w TVP II.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj