Teatr Miejski w Gliwicach przygotował casting do spektaklu „Plotka” Francisa Vebera, w reżyserii Cezarego Ibera. Rozpoczęcie prób od razu po ogłoszeniu wyników castingu (premiera – 11 października 2019).
Teatr poszukuje nastoletniego chłopaka do roli Francka, syna głównego bohatera sztuki. Preferowany bardzo młody wygląd (14-15 lat). Dolna granica wieku kandydatów zgłaszających się na casting  – 16 lat.

Casting odbędzie się 9 września 2019, poniedziałek, o godz. 13.00, na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Kandydaci  zagrają przykładową scenę ze sztuki (tekst do pobrania na stronie Teatru: www.teatr.gliwice.pl). Osoby niepełnoletnie,  będą proszone o wydrukowanie i wypełnienie załączonego dokumentu zgód prawnych, wraz z podpisami rodziców/prawnych opiekunów. Przebieg castingu będzie rejestrowany w postaci foto i video. 

"Plotka" to teatralny hit. Pignion to zwykły księgowy, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego. Na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka… 

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignion w oczach wszystkich urasta na postać niezwykłą. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie, przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Uczy tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie. Ale i Pignion stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście.

Szczegółowych informacji dotyczących castingu udziela Dział Promocji Teatru:
darbaczewski@teatr.gliwice.pl (Daniel Arbaczewski)
Tel.  +48 503 868 422

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • wwpg 2019-09-04 08:06:12
    sam się nie zgłosi, ale nawet imie ma to samo dzwońcie do urzedu miejskiego i powiedzcie że chodzi o cykliczne spotkania dotyczące likwidacji zieleni w całym mieście