To projekt promujący grupy muzyczne z Gliwic i ze Śląska. W tej edycji zaplanowano koncert upamiętniający 50-lecie festiwalu Woodstock’69, a także serię wędrujących płyt „Nastaw Ucho”, które okrążą muzyczne zakątki Śląska i nie tylko.
Artystyczną inicjatywę przygotowała w 2017 roku nieformalna grupa Nastaw Ucho. Po serii ubiegłorocznych koncertów postanowiono rozszerzyć formułę, dlatego do września 2019 zaplanowano zarówno koncert i wędrujące płyty, wypuszczone „w świat” – jak puste karty do zapisania. Trafią one do twórców niezależnych, przede wszystkim ze Śląska. - Będą się zapełniać ich muzyką, aby powrócić do nas, byśmy mogli wspomóc ich w działaniach promocyjnych – mówią organizatorzy, członkowie grupy Nastaw Ucho - muzycy i społecznicy.

Wydarzenia przygotowane w ramach projektu ominą mury filharmonii i sale koncertowe, bowiem koncert, również nietypowy i w całości poświęcony legendarnemu festiwalowi Woodstock ’69, odbędzie się w hali BLCRK 24  sierpnia, w sąsiedztwie i partnerstwie z festiwalem mejKiNG, organizowanym  w podwórku Mostostalu Zabrze i hali BLCRK. Podczas koncertu będzie można na nowo odkryć utwory „dzieci kwiatów” w nowych aranżacjach, w wykonaniu muzyków, którzy specjalnie na festiwal połączyli siły.

Pomysł inspirowany jest muzycznymi formami zza oceanu, które funkcjonują z powodzeniem na całym świecie. To między innymi cykle koncertowe i sesje live, jak Sofar, Mahogany Sessions czy Tiny Desk Concerts i podcasty KEXP. Wśród zaplanowanych na 2019 rok działań znalazły się również materiały video, promujące młodych wykonawców pochodzących w głównej mierze ze Śląska.wstecz

Komentarze (0) Skomentuj