Narożniki modułowe pozwalają na szeroką gamę nowoczesnych i awangardowych rozwiązań: sofa 2-osobowa z jednym bokiem, element narożny, sofa 2-osobowa bez boków, longchair z bokiem, wolnostojący puf, opcjonalny wbudowany stolik – wszystkie mogą być elementem jednej konstrukcji, i to od Ciebie zależy, co i w jakiej konfiguracji wybierzesz. Poznaj razem z nami wszystkie funkcjonalności narożników modułowych do salonu.

Nowoczesne narożniki modułowe do salonu – stworzone po to, by optymalizować przestrzeń

Czym jest narożnik modułowy? To konstrukcja składająca się z kilku modułów, zazwyczaj z pojedynczych siedzisk z oparciami lub bez, które można szybko i łatwo złożyć lub zdemontować w celu uzyskania mebla o pożądanych wymiarach i konfiguracji. Przeprowadzasz się do większego lub mniejszego mieszkania? Nie ma problemu: narożnik może podążać za Tobą. Z powodzeniem skomponujesz mniejsze zestawy, jak i duże narożniki modułowe z 6, 7 lub więcej miejscami siedzącymi, przechodząc od konfiguracji w kształcie litery L do tej na kształt U. Zwiększenie liczby miejsc na sofie modułowej jest proste: po prostu dodaj tyle modułów do istniejącej sofy „bazowej”, ile chcesz – jedynym ograniczeniem będzie wielkość salonu.

Jakie elementy wchodzą w skład narożników modułowych?

Wśród wielu elementów wchodzących w skład konstrukcji narożnika modułowego znajdziesz segmenty podstawowe, jak m.in. moduł pojedynczy bez oparcia, moduł pojedynczy z oparciem (prawe i lewe), moduł z wysuwaną na rolkach szufladą, element narożny, wolnostojący puf czy 2-osobowa sofa z funkcją spania. Narożnik modułowy może być wyposażony w dość nietypowe elementy: półkę do pracy z laptopem lub podręczny stoliczek, a nawet szczególnie hołubiony przez miłośników gadżetów fotel z funkcją relaks, który rozkłada się za pomocą przycisków sprytnie schowanych w obudowie. Wszystkie funkcjonalności poznasz bliżej, klikając w ten link: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/narozniki-modulowe.

Ponieważ narożnik modułowy dostosowuje się do wszelkich wymagań przestrzennych, zasługuje na miano mebla wszechstronnego. Najlepiej jednak sprawdza się na wielkich metrażach, gdzie właściciele mogą dać upust swojej kreatywności, ustawiając je nawet na środku pomieszczenia – wśród zalet niektórych narożników modułowych możemy wymienić bowiem estetycznie wykończony tapicerowany tył, niekiedy również z wbudowanymi półkami.

Narożnik modułowy – funkcjonalność i wygoda

Mimo nieszablonowego designu narożniki modułowe są niezwykle wygodne, ponieważ przy projektowaniu nie mniej uwagi poświęca się dobremu samopoczuciu użytkownika i ergonomii. Na rynku można znaleźć modele z wyściółką z naturalnego puchu lub z pianki wysoko elastycznej hr (o zwiększonej elastyczności, odpornej na wgniecenia, bardzo trwałej). Ponieważ są to meble przeznaczone dla wielu osób, w tym rodzin z dziećmi, producenci zadbali o odpowiedni dobór tkanin – mogą być pokryte specjalną warstwą ochronną, która tworzy na powierzchni mebla hydrofobową powłokę. Materiał nie wchłania rozlanych płynów od razu, dzięki czemu łatwiej można je zetrzeć zwilżoną ściereczką.

Podsumowując, modułowe narożniki trafiają w samo sedno: są to piękne i wygodne meble, przyjazne użytkownikom i zachęcające nieszablonowym designem. Ich mocną stroną jest nie tylko dobre wykorzystanie przestrzeni: ten rodzaj mebli pozwala dać upust swojej kreatywności, tworząc kompozycję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. W parze z designem idzie też wygoda – przekonaliśmy Cię?

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Błażej 2022-08-02 12:33:44

    Taka modułowa sofa tu mega sprawa jak nie ma się wiele miejsca. moja jest z gala collezione, bardzo wygodna i łatwa w przestawianiu. Super wybór!

  • Edka 2022-08-02 16:44:06

    Też mam u siebie narożnik modułowy tyle, że z gala collezione . Była to dobra decyzja. Skonfigurowałam sobie wszystko tak jak mi pasowało.