11 września w Sierakowicach odbyły się zawody gminne dla jednostek ochotniczej straży pożarnej z gminy Sośnicowice. 
Na miejscu wstawiły się wszystkie jednostki z gminy: Trachy, Sośnicowice, Smolnica, Kozłów, Tworóg Mały, Bargłówka, Rachowice oraz Sierakowice. Ochotnicy w kilkuosobowych grupach wykonywali zadania – biegi sztafetowe, a także ćwiczenia bojowe. Liczyła się sprawność, dobra komunikacja, a także jak najmniejsza ilość popełnianych błędów, by stanąć na podium. Głównym sędziom zawodów był kapitan Damian Dudek oddelegowany z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach. Najlepszą jednostką okazała się OSP Smolnica, drugie miejsce OSP Rachowice i trzecia lokata dla OSP Sierakowice.

- Zawody przebiegły na bardzo wysokim poziomie, a przygotowanie jednostek przeszły najśmielsze oczekiwania. Nasi ochotnicy z naszej gminy są przygotowani i wyposażeni w dobry sprzęt, choć czasem jest on przestarzały, to jednak wykorzystują go w stu procentach - mówi Tomasz Starosta, komendant gminny zarządu oddziału miejsko – gminnego OSP w gminie Sośnicowice.
Najlepsza drużyna pojedzie na zawody powiatowe walczyć o kolejne zwycięstwa.Trzy najlepsze drużyny pojadą na zawody powiatowe walczyć o kolejne zwycięstwa.
Patrycja Cieślok 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj